Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Termin i miejsce ŚDM w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku odbędą się w ostatnim tygodniu lipca.

Krakowskie spotkanie młodych z całego świata potrwa od 26 do 31 lipca 2016 roku. Jak poinformował kard. Stanisław Dziwisz, termin ten został już ostatecznie zaakceptowany. W ciągu tego tygodnia młodzież co najmniej 4 razy spotka się z ojcem świętym – podczas powitania go w Krakowie, na piątkowej Drodze Krzyżowej, sobotnim wieczornym czuwaniu oraz niedzielnej Eucharystii, kończącej ŚDM. Osobne spotkanie z papieżem zostanie zaplanowane dla wolontariuszy pracujących przy Światowych Dniach Młodzieży.

Wiadomo już także, jakie miejsce zostanie zaproponowane przez polskich organizatorów Papieskiej Radzie ds. Świeckich. – Zostajemy przy najlepszym terenie, jakim są Błonia – powiedział metropolita krakowski. Dodał, że podczas głównych spotkań, przede wszystkim Mszy św. 31 lipca, wykorzystane zostałyby nie tylko same Błonia, ale także dochodzące do nich ulice oraz cały teren położonego tuż obok parku Jordana.

– Błonia są naszą propozycją, która – mamy nadzieję – zostanie zaakceptowana podczas kwietniowego spotkania w Papieskiej Radzie ds. Świeckich – wyjaśniał bp Damian Muskus.

Innymi ważnymi miejscami na mapie krakowskich ŚDM miałyby być Centrum Jana Pawła II oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. – Coraz lepiej widzimy, jak bardzo obecny papież jest związany z Bożym miłosierdziem – podkreślał kard. Dziwisz. Jak mówił, podczas niedawnej wizyty ad limina ojciec święty przyznał, że od dziecka był wychowywany w tej tradycji i czytał "Dzienniczek" św. Faustyny.

Krakowski program ŚDM obejmie ostatni tydzień lipca, jednak już wcześniej młodzi pielgrzymi zostaną przyjęci w innych diecezjach. Jak podkreślali organizatorzy spotkania, obecnie poszczególne diecezje zgłaszają, ilu gości mogą przyjąć. Pojawiają się już także pierwsze rezerwacje dla grup z różnych krajów. – Jest duży entuzjazm, potrzeba bycia razem, radości – mówił podczas konferencji prasowej kard. Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma