Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Legenda o Jadwidze

16 marca czas na kolejną "Niedzielę dla Tańca". To popołudnie warto spędzić w Teatrze Ludowym.

Tym razem Balet Dworski "Cracovia Danza" zaprasza na podróż w czasie, na średniowieczny dwór, gdzie żyła młodziutka królowa Jadwiga. W spektaklu "Legenda o Królowej Jadwidze" patronka Polski przedstawiona jest jako osoba pełna miłosnych emocji, rozterek i uczuć, a zarazem kobieta odważna, odpowiedzialna i dalekowzroczna. Przedstawienie zostało opracowane na podstawie barwnego tekstu Lucjana Rydla, opowiadającego o życiu niezwykłej świętej.

– Przedstawienia z różnych epok w uniwersalnej i żartobliwej formule (gwarantującej świetną zabawę) to znakomita propozycja na ciekawe i rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia. Nasz cykl to wielka gratka dla miłośników teatru, baletu, pantomimy i tańca – zachęca Romana Agnel, dyrektor Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

Spektakle grane są na Dużej Scenie Teatru Ludowego (os. Teatralne 34) i zaczynają się zawsze o godz. 17.

Organizatorem przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął prezydent miasta Jacek Majchrowski, jest Balet Dworski "Cracovia Danza", a współorganizatorami – Fundacja "Ardente Sole" i Teatr Ludowy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.cracoviadanza.pl, w zakładce "Niedziele dla Tańca".

----

Już dziś zapowiadamy kolejny spektakl z cyklu "Niedziele dla Tańca", czyli przedstawienie "Alla polacca". Odbędzie się on 18 maja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma