GN 43/2020 Archiwum

Dworzec na ulicy

Rozpoczął się remont krakowskiego dworca autobusowego. To utrudnienie zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

Z powodu remontu całkowicie zamknięta została górna płyta Małopolskiego Dworca Autobusowego. Tymczasowe przystanki, z których teraz odbywa się prawie połowa odjazdów, zostały zlokalizowane na ul. Wita Stwosza, między rondem obok tunelu a tym położonym przy Muzeum Armii Krajowej.

Przygotowano tam 12 stanowisk, z których będą odjeżdżały autobusy do tej pory korzystające z górnej płyty dworca (poza kursami do Wolbromia i Słomnik, które przeniesiono na dolną płytę). Podróżnym szukającym dojścia na tymczasowe stanowiska odjazdów pomocą mają służyć informatorzy dyżurujący w poczekalni Małopolskiego Dworca Autobusowego. Informacji udzielają także kasjerki.

Przeniesienie odjazdów na ul. Wita Stwosza to utrudnienie również dla kierowców. Ten fragment ulicy został bowiem wyłączony z ruchu (możliwy jest tylko dojazd do parkingu pod estakadą). Kierowcy mogą korzystać jedynie z przebiegającej nad tymczasowym dworcem estakady. Najwięcej problemów jest z dojazdem od strony ronda Mogilskiego do Muzeum AK oraz na parking nad dworcem PKP. Można się tam dostać, dojeżdżając do al. 29 Listopada i skręcając w kierunku Galerii Krakowskiej lub wcześniej zjeżdżając do tunelu - na rondach, między którymi zlokalizowano stanowiska dla autobusów, ruch odbywa się normalnie.

Remont górnej płyty dworca autobusowego nakazał nadzór budowlany, ze względu na jej wyeksploatowanie. Prace mają potrwać 3 miesiące i zakończyć się jeszcze przed sezonem wakacyjnym, w którym wzrasta obciążenie dworca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama