GN 37/2021 Archiwum

Adoracja ze Stróżami Poranka

Od 16 do 30 marca młodzież z Półwyspu Apenińskiego, ze wspólnoty Sentinelle del Mattino di Pasqua, będzie ewangelizowała Kraków.

Włoska szkoła ewangelizacji Sentinelle del Mattino di Pasqua (Stróżowie Wielkanocnego Poranka) powstała w 2005 r., a założył ją ks. Gianni Castorani, którego życie jest pięknym i namacalnym dowodem na to, jak Bóg potrafi przemieniać ludzkie życie. Gianni długo szukał Boga, prosząc o jakiś znak z Jego strony. W końcu, w wieku 23 lat, przeżył mocne nawrócenie. Zrozumiał, że jest przez Boga kochany. Niebawem postanowił wyjechać do szkoły ewangelizacji „Jeunesse Lumière” (Młodzi-Światło), prowadzonej we Francji przez o. Daniela Ange'a. Gianni mieszkał tam dwa lata. Po powrocie do Włoch postanowił stworzyć podobną szkołę w swojej ojczyźnie.

Szkoła Sentinelle del Mattino di Pasqua, tak jak jej francuska „matka”, opiera się na czterech filarach: modlitwie (codzienna Msza św., liturgia godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, lectio divina), wspólnocie, formacji (przygotowującej do misji ewangelizacyjnych) i misji (ewangelizacji), czyli niesieniu Boga wszędzie tam, gdzie ludzie Go potrzebują.

Młodzież w szkole przybywa przez rok, oddając go na służbę Bogu i ewangelizacji rówieśników – na Półwyspie Apenińskim i nie tylko... W 2012 r. młodzi Włosi po raz pierwszy przywędrowali do Krakowa, a Duch Święty tak pokierował ich ścieżkami, że pod Wawelem poznali m.in. Kalinę Kreczko (należącą obecnie do powstałej dwa lata temu wspólnoty Chrystus w Starym Mieście, o której więcej można przeczytać w numerze 11. „Gościa Krakowskiego”).

Adoracja ze Stróżami Poranka   Finałem pobytu Włochów w Krakowie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona razem ze wspólnotą Chrystus w Starym Mieście w kościele Mariackim Archiwum wspólnoty Chrystus w Starym Mieście Podczas trzeciej misji w Krakowie, odbywającej się pod hasłem „Miłości pragnę”, młodzi Włosi podzielą się swoim świadectwem wiary, odwiedzając 10 krakowskich szkół, prowadząc rekolekcje dla dwóch szkół średnich oraz spotykając się z młodzieżą i studentami w parafii MB z Lourdes. Pojawią się też w zakładzie karnym, areszcie śledczym i domu pomocy społecznej. Najważniejszymi punktami ich pobytu pod Wawelem, będzie pięć spotkań, do udziału w których zapraszamy wszystkich Czytelników „Gościa”.

Środa 19 i czwartek 20 marca to propozycja Stróżów Wielkanocnego Poranka dla młodzieży i studentów. We środę o godz. 20 wieczór rozpocznie Msza św. w parafii Matki Bożej z Lourdes („Na Miasteczku”, ul. Misjonarska 37), a po niej młodzi Włosi prowadzić będą modlitwę i dadzą świadectwo wiary. W czwartek Msza św. również zostanie odprawiona o godz. 20, a po niej będzie czas na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Finałem misji będą natomiast trzydniowe warsztaty ewangelizacyjne (zapisy trwają, szczegóły na: www.chrystuswmiescie.pl), które odbędą się od 25 do 27 marca. W czwartek 27 marca finałem warsztatów będzie ewangelizacja na Rynku Głównym oraz adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie na Starym Mieście (w kościele Mariackim). Warto tam być!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama