Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kultura i nauka na dziedzińcu

Kolejna, czwarta już edycja krakowskiego "Dziedzińca pogan" odbędzie się w poniedziałek, 17 marca. Jej tematem będzie "Człowiek między naturą a kulturą".

W dyskusji organizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, archidiecezję krakowską oraz Uniwersytet Jagielloński wezmą tym razem udział Janina Ochojska, prof. Wojciech Nowak oraz prof. Andrzej Zoll. Spotkanie poprowadzi bp Grzegorz Ryś.

Rozpocznie się ono o godz. 18 w Auli Collegium Novum UJ (ul. Gołębia 24). Już podczas poprzedniej, trzeciej edycji "Dziedzińca" bp Grzegorz Ryś podkreślał, że naturalnym miejscem tych spotkań są właśnie budynki uniwersytetów – tak dzieje się w wielu krajach, w których odbywają się takie spotkania.

– Wygląda na to, że uniwersytet jest naturalnym miejscem dialogu. Boję się to powiedzieć, ale może jest to ostatnie miejsce dialogu – mówił, nawiązując jednocześnie do idei "universitas", której dotyczyła poprzednia debata.

Wcześniej w czasie krakowskich dyskusji na "Dziedzińcu pogan" rozmawiano także o trosce o dobro wspólne oraz o wartościach "wcześniejszych niż robienie polityki".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama