Nowy numer 21/2018 Archiwum

Strażacy w potrzebie

Spłonął wóz strażaków z Trzemeśni. Druhowie z OSP apelują o pomoc finansową.

Kilka dni temu, w trakcie nagłego wyjazdu do gaszenia pożaru lasu w Bożęcie koło Myślenic, spłonął ich wóz bojowy marki Jelcz. Do pożaru doszło w wyniku samozapłonu.

- Możemy mówić o wielkim szczęściu, że nikomu z naszej ekipy nic się nie stało. Z drugiej strony w jednostce przeżywamy wielkie nieszczęście. Straciliśmy nasz wóz bojowy, który prawie całkowicie pochłonęły płomienie” – poinformowali druhowie z Trzemeśni.

Czterdziestoletni Jelcz służący strażakom od kilku lat nie nadaje się do użytku. Konieczny jest nowy pojazd bojowy, wyposażony w sprzęt gaśniczy.

- Zakup ten nie jest tanim wydatkiem, w takiej sytuacji niezbędne są nam środki własne, by móc częściowo pokryć koszty z tym związane. Apelujemy o jakąkolwiek pomoc finansową dla naszej jednostki. Prośbę swą kierujemy do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice, a w szczególności do władz samorządowych. W tej sytuacji ważna jest dla nas każda złotówka. Wierzymy, że z Waszą pomocą możemy stawić czoła przeciwnościom losu - apelują strażacy.

Zupełnie nowy pojazd kosztuje ok. miliona złotych, używany zaś ok. 300-400 tys. zł.

Osoby lub instytucje pragnące wesprzeć strażaków z Trzemeśni mogą dokonywać wpłat na konto: OSP Trzemeśnia, adres: Trzemeśnia 581, Bank PKO SA, oddział w Myślenicach, nr konta: 411240505111111000052402289581, tytuł przelewu: nowy samochód.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma