Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ksiądz z pistoletem

Nic nie zapewnia tak dobrej promocji, jak odpowiednio wyważony skandal.

Otwarcie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach zaplanowano na 9 kwietnia. Tymczasem wczoraj jego dyrektor, a jednocześnie proboszcz bazyliki Mariackiej ks. Dariusz Raś stał się bohaterem tekstu "Polski ksiądz, pistolet i samolot", zamieszczonego na redakcyjnym blogu "Catholic News Service".

“W epoce tak podwyższonych standardów bezpieczeństwa na lotniskach wydaje się niemożliwe, by zwykły pasażer wszedł na pokład samolotu z pistoletem" – czytamy we wpisie Carola Glatza. Tej pewności zaprzeczył "młody ksiądz o blond włosach", niosący nietypową czarną walizkę, która "mogła być futerałem na broń".

Rzeczywiście – ks. Dariusz Raś miał przy sobie pistolet. Ten sam, z którego Ali Agca strzelał 13 maja 1981 roku do papieża Jana Pawła II. Broń, do tej pory przechowywana w Rzymie, na trzy lata ma trafić do nowego muzeum w Wadowicach.

Jak wyjaśniał podczas spotkania z dziennikarzami w watykańskim biurze prasowym, dyrektor muzeum w eskorcie agentów specjalnych dotarł do samolotu. Tam przekazał eksponat pilotowi, który miał nad nim czuwać w czasie lotu. Uzyskanie odpowiednich pozwoleń, umożliwiających odbiór i transport pistoletu między państwami, trwało rok.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma