GN 43/2020 Archiwum

Rondo świętego Karola

Bp Jan Zając wziął udział w nadaniu imienia św. Karola Boromeusza jednemu z rond w Niepołomicach.

Uroczystość była częścią wizytacji biskupiej w niepołomickiej parafii. Po odczytaniu uchwały Rady Miasta nadającej nazwę "Rondo św. Karola Boromeusza skrzyżowaniu o ruchu okrężnym", znajdującemu się tuż obok kościoła, ks. Stanisław Mika przypomniał, że to mieszkańcy wybrali właśnie taką nazwę, głosując w internetowym plebiscycie.

Dziękował on także władzom miasta za uszanowanie tej decyzji i wcielenie jej w życie. – Myślę, że św. Karol nie zapomni o tych, którzy pamiętają o nim tu, na ziemi – mówił proboszcz.

Bp Zając poświęcił także nowy wóz strażacki z tzw. zwyżką, czyli wysięgnikiem z koszem, który będzie wykorzystywała niepołomicka OSP.

W parafii w Niepołomicach trwa właśnie Rok św. Karola, ogłoszony w 410. rocznicę przybycia cudownego obrazu mediolańskiego świętego do miasta. Przy organizacji obchodów współpracują ze sobą parafia, Urząd Miasta i inne instytucje. Nadanie nazwy rondu to tylko jeden z "miejskich" gestów. W przyszłości planowane jest ogłoszenie św. Karola oficjalnym patronem miejscowości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama