Nowy numer 42/2020 Archiwum

Wygrała dziecięca ciekawość

Nagrodę im. Józefa Dietla odebrała Agata Wilam. Nagrodzono też Sieć Solidarności i Bibliotekę Polskiej Piosenki.

Podczas gali w Pałacu Krzysztofory uhonorowano współtwórczynię Uniwersytetu Dzieci. Instytucji, która od kilku lat prowadzi programy edukacyjne wykorzystujące dziecięcą ciekawość. W czasie zajęć odbywających się na uczelniach i w szkołach mali studenci mogą rozbudzać swoje pasje i kształtować twórcze myślenie.

- Mój idealny model edukacji to odpowiadanie na pytania dzieci. Dorośli z czasem przestają się dziwić, a dzieci cechuje ciekawość. Kiedy czytałam pytania zadane przez dzieci, sama mówiłam: "No właśnie? Dlaczego człowiek ma dwie dziurki w nosie?" - powiedziała Agata Wilam w wystąpieniu przygotowanym z tej okazji. Sama laureatka nie mogła osobiście odebrać nagrody, gdyż jest obecnie w San Francisco w USA, gdzie rozwija swój projekt. W jej imieniu na gali wystąpił mąż Piotr.

Kapituła przyznała też dyplomy honorowej nagrody. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Biblioteka Polskiej Piosenki, BP Europa SE oddział w Polsce i Stowarzyszenie Sieć Solidarności.

Nagroda im. Józefa Dietla jest przyznawana osobom działającym dla dobra wspólnego, zmieniającym poprzez swoje działania świat na lepszy. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci środowisk akademickich, dziennikarze oraz przedsiębiorcy.

Wyróżnienie przyznaje Korporacja Samorządowa im. Józefa Dietla. To organizacja społeczno-polityczna, która opiera swoje działania na wartościach chrześcijańskich, solidarnościowych i patriotycznych. Organizacja istnieje od 2003 roku, a nagrody są przyznawane od 2008. Poprzednimi laureatami byli m.in. Anna Dymna, ks. Andrzej Augustyński czy Jolanta Stokłosa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama