Nowy numer 49/2020 Archiwum

Torebki na pomoc

Trwa akcja "Torebka i krawat naszpikowane dobrem – czyli najnowsze trendy w modzie na pomaganie". Dochód z niej wesprze działalność krakowskiej Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie".

Niektóre pełne są kolorów, niczym wiosna budząca się do życia, i zarażają optymizmem. Inne są nieco bardziej stonowane i w sam raz pasują do eleganckiej "małej czarnej". Jeszcze inne śmiało można zabrać na plażę albo na zakupy, bo niejedno w sobie pomieszczą. Jednym słowem – każda z pań znajdzie wśród nich coś dla siebie. I nie tylko dla siebie! Dochód z torebek "naszpikowanych dobrem", należących do znanych i lubianych kobiet (m.in. Urszuli Grabowskiej, Anny Korcz, Anny Radwan, Grażyny Torbickiej, Małgorzaty Kalicińskiej) i wystawionych na aukcję przez Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie" – Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami, zostanie w całości przeznaczony na działalność statutową fundacji. W tym roku będzie to w szczególności pokrycie kosztów wyjazdu dla rodzin osób dotkniętych chorobą nowotworową, który pozwoli wzmocnić więzi rodzinne, oraz refundacja kosztów leczenia chorych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

– Poprosiliśmy panie o torebkę, bo jest to ważny przedmiot dla każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Przekazując torebkę na rzecz fundacji, ofiarodawczyni przekazuje tak naprawdę coś cennego – torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku tej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem. Co więcej, każda z pań starała się dorzucić do torebki jeszcze coś od siebie – liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację mówi Urszula Smok, prezes Fundacji "Podaruj Życie".

Torebki na pomoc   Krawat Jerzego Stuhra Paweł Igielski – Tę torebkę kupiłam specjalnie na tegoroczną aukcję. Szukałam takiej, jaką sama chciałabym mieć. Zależało mi, aby cieszyła oko kolorem i przywodziła na myśl wiosnę. Torebka pochodzi z najnowszej kolekcji pewnej ekskluzywnej firmy galanteryjnej, a cechuje ją oryginalny wzór, świetna jakość materiału (lakierowana skóra naturalna) i ogromna staranność wykonania. Jest wyjątkowa, bo istnieje zaledwie kilka podobnych modeli. Mam nadzieję, że kwiatowa torebka stanie się przedmiotem pożądania wielu pań, a dochód z jej zakupu przyniesie podopiecznym fundacji wiosenną nadzieję i radość. Dołączyłam do niej podwójne zaproszenie na dowolny spektakl Teatru "Bagatela" w Krakowie – opowiada Urszula Grabowska, jedna z najlepszych i najpiękniejszych polskich aktorek, zachwalając oryginalną torebkę.

W tym roku udział w akcji mogą wziąć również mężczyźni. I to nie tylko po to, by wylicytować torebkę np. dla swojej żony. To właśnie z myślą o nich przygotowane zostały... "krawaty naszpikowane dobrem", podarowane przez znanych panów, m.in. Franciszka Smudę, Jerzego Stuhra, Jacka Cygana, Jerzego Trelę, Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Ten krawat kupiłem w Chicago w latach 90. ub. wieku. Przypominał mi piosenkę "Autostradą do słońca". Była to polska wersja, którą napisałem do słynnego przeboju grupy "Earth, Wind & Fire" pod tytułem "Fantasy". Śpiewali ją Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz. Kiedy zobaczyłem po raz pierwszy ten krawat, wydawało mi się zabawne umieszczenie "prawdziwego" samochodzika na pasie autostrady. Teraz już będzie nim jeździł kto inny, z czego się bardzo cieszę! – mówi J. Cygan.

By wziąć udział w aukcji, wystarczy wejść na stronę www.torebkinaszpikowanedobrem.pl i wybrać wśród torebek i krawatów coś dla siebie!

Torebki na pomoc   Torebka Anny Korcz Paweł Igielski   Torebki na pomoc   Torebka Anny Radwan Paweł Igielski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama