Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziel się... jedzeniem

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna przedświąteczna zbiórka żywności prowadzona przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Już jutro i w sobotę ponad 1000 wolontariuszy Caritas, dyżurujących w 100 sklepach na terenie archidiecezji, będzie zbierać żywność na świąteczne paczki dla najuboższych rodzin. VI Przedświąteczna (Wielkanocna) Zbiórka Żywności będzie prowadzona w piątek od godz. 15 do 20, a w sobotę - od godz. 10 do 19.

Caritas prosi o przekazywanie artykułów spożywczych o długiej trwałości, takich jak: cukier, mąka, ryż, makaron, konserwy mięsne i rybne, kasza, kawa, herbata, kakao, olej, owoce w puszkach, bakalie i - oczywiście - czekolada oraz inne słodycze dla dzieci.

- Zbiórka jest tym ważniejsza, że zakończył się unijny program pomocy żywnościowej dla ubogich (PEAD), który zapewniał najbiedniejszym rodzinom bardzo konkretne wsparcie. Teraz ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Z 17 sklepów żywność trafi do podopiecznych Punktu Socjalnego Caritas, z pozostałych - do najuboższych w parafiach Krakowa, Wieliczki, Skawiny, Kalwarii Zebrzydowskiej, Nowego Targu, Alwerni, Suchej Beskidzkiej i wielu innych miejscowości - informuje Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Wolontariuszy można będzie poznać po koszulkach z logo Caritas i identyfikatorach. Przy wejściu do sklepów (m.in. sieci Biedronka, Lewiatan, Carrefour, Alma, Auchan, Paleo) będą rozdawali ulotki przypominające o akcji, a w wyznaczonym miejscu za kasami będą pokazywać, gdzie można wrzucać przeznaczony dla ubogich towar. Wolontariusze będą też później przewozić żywność do magazynów Caritas, liczyć dary, pisać sprawozdania oraz przygotowywać i rozdawać paczki potrzebującym, a często także rozwozić paczki do domów osób starszych i niepełnosprawnych.

Pełna lista sklepów biorących udział w zbiórce znajduje się na stronie internetowej krakowskiej Caritas: www.krakowcaritas.pl.

Warto dodać, że w poprzednią przedświąteczną zbiórkę żywności, która odbyła się na początku grudnia, zaangażowało się około 1000 wolontariuszy z Krakowa i ponad 20 innych miejscowości. Zebrane 23,5 tony żywności zostało przekazane najuboższym rodzinom przez parafialne zespoły Caritas i zespoły charytatywne oraz przez Punkt Socjalny Caritas. W sumie pomoc trafiła do ok. 11 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama