Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzi odpowiadają Franciszkowi

W Niedzielę Palmową młodzież z całej diecezji spotka się na XII Forum Młodych.

Głównym hasłem tegorocznego spotkania jest tekst z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”. To hasło jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, żeby młodzi na nowo wczytali się w tekst Ośmiu Błogosławieństw.

– Forum Młodych jest adresowane do tych wszystkich, którzy czują się młodzi duchem. Te trzy intensywne dni to spotkanie z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z Bogiem – mówi Marta Krawczyk, koordynatorka Forum Młodych.

Głównym miejscem spotkania będzie VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Forum rozpocznie się w piątek 11 kwietnia i będzie trwać do Niedzieli Palmowej. W pierwszym dniu uczestnicy wezmą udział w Drodze Krzyżowej i Eucharystii w kościele św. Mikołaja. W sobotę głównym punktem dnia będzie wyjście do kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach, gdzie młodzi ludzie będą poznawać postać sł. Bożego Jana Tyranowskiego. Po południu konferencję o orędziu papieża Franciszka do młodych wygłosi ks. Albert Wołkiewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Dzień zakończy koncert uwielbieniowy.

W Niedzielę Palmową uczestnicy włączą się w Diecezjalne Spotkanie Młodych w centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Tam reprezentanci wszystkich parafii z diecezji otrzymają symbole ŚDM. W tym samym czasie na pl. św. Piotra w Rzymie przedstawiciele polskiej młodzieży odbiorą krzyż oraz ikonę ŚDM. Od tego czasu aż do 2016 roku rozpocznie się ich peregrynacja w Polsce i za granicą.

– Chcemy, żeby to Forum Młodych było duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Data też nie jest przypadkowa. Spotykamy się w Niedzielę Palmową, żeby odpowiedzieć na wezwanie Jana Pawła II, który chciał, żeby ten dzień był świętem młodzieży – tłumaczy M. Krawczyk.

Forum Młodych od 12 lat organizuje Ruch Apostolstwa Młodzieży. Przez pierwsze 3 lata były to spotkania jednodniowe. W zeszłym roku uczestniczyło w nim 250 osób z ponad 100 różnych parafii. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby młodych. Na forum można się zapisać w Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Wiślnej 12/7.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama