Nowy numer 24/2021 Archiwum

Miejskie rozważanie cierpienia

Drogi Krzyżowe odbywają się nie tylko w kościołach. Uczestnicy wielu z nich przemierzają ulice swoich miast i osiedli.

Plenerowa Droga Krzyżowa, przygotowana przez oo. kapucynów, odbyła się już na krakowskim os. Olszanica. Wyruszyła w piątkowy wieczór 28 marca sprzed kościoła parafialnego Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Korzeniska.

Teksty napisali Agnieszka Marażewska oraz br. Bogumił  Kusiak. Udział w nabożeństwie wzięła przede wszystkim młodzież, m.in. przygotowująca się do bierzmowania.

W najbliższą niedzielę 6 kwietnia ulicami Starego Miasta przejdzie jedna z największych Akademicka Droga Krzyżowa. Przewodniczyć ma jej metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.30 przy kolegiacie świętej Anny, po czym jego uczestnicy udadzą się przez Rynek Główny pod okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej. Zakończenie ADK zaplanowano na godz. 22. Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą świece.

Miejskie rozważanie cierpienia   Rozważania Drogi Krzyżowej na krakowskim os. Olszanica przygotowali Agnieszka Marażewska oraz br. Bogumił Kusiak Adam Wojnar /GN Z kolei w Niedzielę Palmową (13 kwietnia) Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Nowej Huty. Rozpoczynającej ją Mszy św. o godz. 18 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15a) będzie przewodniczył ojciec opat Piotr Chojnacki OCist.

O godz. 19, po zakończonej Eucharystii, uczestnicy nabożeństwa wyruszą ul. Bulwarową w kierunku sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile. Ta Droga Krzyżowa również potrwa do godz. 22, a jego organizatorzy także proszą o przyniesienie świec i lampionów.

Rozważania tegorocznej nowohuckiej Drogi Krzyżowej przygotował ks. Krzysztof Porosło z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama