Czuwanie i Msza św. na wulkanie

Wydarzeń związanych z 9. rocznicą śmierci bł. Jana Pawła II nie brakuje.

W Krakowie, na terenie akademików Politechniki Krakowskiej (ul. Skarżyńskiego 3-9), o godz. 19 tańcami lednickimi rozpocznie się czuwanie młodzieży. Na 19.30 zaplanowano konferencję ks. Wojciecha Węgrzyniaka, a na 20.30 - Eucharystię pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa, w której weźmie udział także metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Po Mszy św. tańce i czuwanie modlitewne będą trwać dalej - zakończenie planowane jest ok. godz. 23.

Również o 20.30 w Kluszkowcach, a dokładniej na szczycie Góry Wdżar (która - według lokalnych opowiadań - jest wygasłym wulkanem) rozpocznie się polowa Msza św., sprawowana przez oo. karmelitów bosych, opiekujących się od wielu lat tutejszą parafią.

Każdy, kto będzie chciał przyjść na Eucharystię, będzie mógł za darmo wjechać na szczyt góry kolejką krzesełkową stacji Czorsztyn-ski. Ci, którzy nie będą uczestniczyć w Mszy św. na szczycie Wdżaru, będą mogli na żywo śledzić to wydarzenie na stronach internetowej Telewizji Podhale (www.tvpodhale.info lub www.telewizjapodhale.pl). Transmisja rozpocznie się ok. godz. 20.25. Bezpośredni link do transmisji TUTAJ.

Mniejsze i większe wydarzenia, związane z rocznicą śmierci błogosławionego papieża, organizowane są także przy niektórych parafiach. M.in. w Niepołomicach, gdzie po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się złożenie kwiatów i modlitwa przy mozaice bł. Jana Pawła II, a następnie spotkanie z Aleksandrą Zapotoczny, autorką „Wielkiej Ilustrowanej Księgi Cudów”, która pracowała przy procesie beatyfikacyjnym papieża Polaka.

2 kwietnia to także dzień premiery musicalu "Karol Wojtyła. Historia prawdziwa", o którym więcej piszemy w tekśćie "Spektakl, którego brakowało".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..