Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chóralne oczekiwanie

Zespoły z Czech, Polski i Węgier wystąpią podczas Krakowskich Spotkań Chóralnych.

Tegoroczne Krakowskie Spotkania Chóralne "Cantate Domino" odbędą się pod znakiem oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II.

Od 4 do 6 kwietnia w dwóch krakowskich świątyniach - bazylice Mariackiej oraz bazylice oo. jezuitów - zaśpiewają dla krakowian chóry z Węgier, Czech oraz Polski.

- W koncertach udział wezmą połączone chóry Corvinus i Kapisztrán z Węgier, chór dziecięcy Komlói Kodály Gyermekkórus z Węgier, chór dziecięcy Plzeňský dětský sbor z Czech oraz krakowski chór kameralny Tinnitus. Wykonają utwory muzyki religijnej, zarówno te znane, jak i takie, które w Krakowie zabrzmią po raz pierwszy - powiedział Aleksander Małkiewicz z organizującej koncerty Agencji Artystycznej "Cracovia Andante".

W piątek 4 kwietnia o godz. 19 połączone chóry Corvinus Vegyeskar & Kapisztrán Korus pod dyrekcją Tibora Lógó wykonają w bazylice oo. jezuitów (ul. Kopernika 26) z towarzyszeniem organów, na których będzie grał Adrian Nagy László, m.in.: "Exsultate Deo" Domenica Scarlattiego, "Ave vera virginitas" Josquina des Prés, "Stabat Mater" Zoltana Kodalya, "O, salutaris Hostia" Ferenca Liszta, "Panis Angelicus" Cesara Francka i "Sanctus" z „"Missa pro pace" Tibora Pikéthy’ego.

W sobotę 5 kwietnia odbędą się dwa koncerty. W bazylice jezuitów o godz. 19 wystąpią: Plzeňský dětský sbor i Komlói Kodály Gyermekkórus. O 19.30 zaś w bazylice Mariackiej wystąpią połączone chóry: Corvinus Vegyeskar & Kapisztrán Korus pod dyrekcją Tibora Lógó i chór kameralny Tinnitus z Krakowa pod dyrekcją Anity Pyrek.

Krakowskie Spotkania Chóralne "Cantate Domino" zakończą się w niedzielę 6 kwietnia o godz. 19.30 w bazylice Mariackiej występem chórów dziecięcych: Komlói Kodály Gyermekkórus i Plzeňský dětský sbor.

- Koncerty, na które wstęp jest wolny, odbywają się pod patronatem honorowym prof. Adrienne Körmendy, konsula generalnego Republiki Węgier w Krakowie - poinformował A. Małkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama