Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kawa w parku

Choć rok temu do nowotarskiego parku, otwartego po całkowitej rewitalizacji, przychodziły tłumy mieszkańców, wszyscy narzekali na brak punktu gastronomicznego. Sytuacja się zmieniła. Kawę w parku będzie można już wypić.

Kawiarnia jest już czynna. Herbatę, kawę, lody, gofry i inne desery można kupić i zjeść wewnątrz kawiarni lub w ogródku gastronomicznym w sąsiedztwie. W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział burmistrz Marek Fryźlewicz oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski.

Cieszący się dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości zrewitalizowany park miejski zupełnie zmienił swoje oblicze. Pojawiły się place zabaw dla dzieci, fontanna. Do parku można przyjechać samochodem i zaparkować na nowym parkingu, tuż obok lodowiska.

Starsi bywalcy parku oblegają szczególnie 60-metrową tartanową bieżnię, stoły do ping-ponga oraz siłownię (która ma aż kilkanaście stanowisk) pod gołym niebem. - To autorski pomysł naszego mieszkańca Olgierda Pustówki - mówi burmistrz Fryźlewicz. - Można tu ćwiczyć wszystkie mięśnie. Co więcej, przyrządy są tak pomyślane, że każda osoba po 50. roku życia, która będzie ich systematycznie używać, zmniejszy u siebie ryzyko zawału serca - podkreśla włodarz miasta.

Inwestycja pochłonęła prawie 6 mln zł. Część tej kwoty pochodziła z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy