Nowy numer 3/2021 Archiwum

Logo wybierze papieska rada

Na konkurs na logo Światowych Dni Młodzieży wpłynęły 224 prace z całej Polski. Zgłosili się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Termin przysyłania prac upłynął 31 marca. Ciągle można jednak nadsyłać zgłoszenia do konkursu na hymn ŚDM.

– Komisja konkursowa już pracuje, żeby przedstawić trzy najlepsze projekty Papieskiej Radzie ds. Świeckich, która spośród nich wybierze logo Światowych Dni Młodzieży. Papieska rada może też nie dokonać wyboru i wtedy konkurs może zostać rozpisany po raz drugi albo komitet zwróci się do kogoś o wykonanie projektu logotypu – mówi Agata Szuta z Biura Zarządu Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie.

Pracy komisji przewodniczy prof. Władysław Pluta. Wraz z nim w jury zasiadają prof. Jan Nuckowski, dr Monika Wojtaszek-Dziadusz oraz dr Anna Myszkowska-Szczerska. Wszyscy pracują w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dodatkowo w komisji są przedstawiciele organizatorów oraz jeden student ASP.

Do 31 maja można nadsyłać propozycje hymnu wydarzenia. Projekt musi zawierać wykonanie utworu w wersji audio, zapis tekstu oraz zapis nutowy. Pieśń mogą wykonywać soliści, jak i zespoły. 

– Jednym z podstawowych warunków jest tekst, który będzie łatwo przetłumaczalny na inne języki – podkreśla A. Szuta i dodaje, że formalny wybór hymnu będzie przebiegał na tych samych zasadach, co wybór logotypu. Prawa autorskie do zwycięskiego utworu przejmie Komitet Organizacyjny. Jeszcze nie wiadomo, kto premierowo wykona hymn, ale istnieje możliwość, że będzie to sam autor.

Do tej pory nadesłano kilka muzycznych prac. Komisja czeka z ich przesłuchaniem do 31 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama