Nowy numer 24/2018 Archiwum

"Zgromadził nas tutaj Jan Paweł II"

Przebywający w Rzymie członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 modlili się w sobotę w Kaplicy św. Sebastiana przy grobie bł. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. Podczas Mszy św., której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, polecali wstawiennictwu błogosławionego Papieża dobre przygotowanie i owocny przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

"To nie jest przypadek, że modlimy się wspólnie w tym miejscu. Zgromadził nas tutaj Jan Paweł II, który zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, a teraz jest ich patronem" – mówił metropolita krakowski.

Podkreślił, że przygotowania do tego wielkiego święta młodych powinny mieć przede wszystkim charakter duchowy. Jest to bowiem nie tylko spotkanie młodzieży, ale nade wszystko święto wiary.

Po południu kard. Dziwisz oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelii. W tym miejscu wiele razy modlił się Karol Wojtyła jako biskup i kardynał. Pielgrzymował tu także jako papież – po raz pierwszy czternaście dni po wyborze na Stolicę św. Piotra.

Metropolita krakowski zawierzył Matce Bożej organizację Światowych Dni Młodzieży, wszystkich, którzy są zaangażowani w to dzieło oraz młodzież, która będzie w nim uczestniczyła.

W poniedziałek członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 spotkają się z Papieską Radą ds. Świeckich, by podsumować swój pobyt w Rzymie i omówić najbliższe zadania, jakie stoją przed organizatorami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma