Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Piękno słowa dla papieża

Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wydali płytę, zadedykowaną papieżowi w dniu jego kanonizacji.

Płyta "Kształtem miłości piękno jest" to efekt zajęć "Sztuka wymowy w relacjach komunikacyjnych". - W ramach tych zajęć wybrałam dla nich dość trudne teksty dla ćwiczenia warsztatu, do obróbki artystycznej słowa - mówi Anna Osławska, prowadząca zajęcia, a jednocześnie współtwórczyni i dyrektor artystyczny grupy "Theatrum Mundi".

- W dziennikarstwie aż tak piękne słowo nie jest potrzebne, ale gdy to piękno się przebija, to jest bardzo dobrze - wyjaśnia.

Dodaje jednak, że podczas zajęć studenci wybuchnęli wielką pasją i duchem, a "duch domaga się formy". - Posłuchałam niektórych i powiedziałam: z tego musi być płyta - wspomina A. Osławska.

Dzięki wsparciu uczelni i wykorzystaniu istniejącego tam studia radiowego powstał krążek wypełniony po brzegi (75 minut) recytacjami tekstów m. in. Jana Pawła II, Mieczysława Kotlarczyka, Bolesława Leśmiana, Cypriana K. Norwida czy Adama Mickiewicza.

Płytę otwiera mowa studentów UPJPII "Słowo o słowie", Klaudii Kulczyckiej i Piotra Niemczyka, która otrzymała II nagrodę w międzyuczelnianym konkursie retorycznym zorganizowanym przez Urząd Miasta Krakowa w marcu 2013 roku.

Znalazła się na niej także recytacja tekstu A. Mickiewicza "Do przyjaciół Moskali", którą Anastazja Kucherenko z Kijowa zadedykowała wszystkim poległym na Majdanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy