GN 42/2019 Archiwum

Papieskie wojsko z gór przejdź do galerii

W sanktuarium maryjnym na Krzeptówkach, gdzie na żywo transmitowano uroczystości z Watykanu, ogłoszenie świętości dwóch papieży przywitało kilkudziesięciu jeźdźców banderii konnej. Trzymali oni flagi papieskie, narodowe i maryjne.

Banderia konna pojawiła się na Krzeptówkach w chwili, kiedy rozpoczęły się uroczystości kanonizacyjne. Jeźdźcy przejechali do Parku Maryjnego, gdzie znajduje się ołtarz papieski z 1997 r. Mieli flagi papieskie, maryjne i narodowe.

W Parku Fatimskim ustawiony został telebim, skąd na żywo była transmitowana uroczystość z Watykanu. W sanktuarium zgromadziło się kilkaset osób, w tym burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Przed rozpoczęciem transmisji odbył się program muzyczno-słowny w wykonaniu zespołów regionalnych. O godz. 17 Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji w zakopiańskim sanktuarium odprawi bp Damian Muskus. O godz. 20 zaplanowano zaś dziękczynny koncert maryjny w przededniu Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Witold Zalewski (organy), Jolanta Kowalska-Pawlikowska (sopran), Krzysztof Najbor (recytacja).

- Nie mogło nas tu zabraknąć. Banderię konną zwołał kilka lat temu jeszcze śp. ks. Mirosław Drozdek, nasz kapelan. Chciał, abyśmy uświetniali wszystkie papieskie uroczystości i to się przyjęło. Żartujemy, że jesteśmy podhalańskim oddziałem papieskiego wojska - mówi Maciej Zubek, przewodniczący zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan. Przypomniał, że Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Związku Podhalan.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama