Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Mini-Emaus w Mszanie

Cztery dni - od 30 kwietnia do 3 maja - potrwa spotkanie ministrantów i zespołów muzycznych prowadzonych przez księży zmartwychwstańców.

"Mini" w nazwie spotkania podkreśla, że głównymi adresatami imprezy są ministranci. – Chodzi tu jednak przede wszystkim o radosne spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym i stąd "Emaus" w nazwie – mówi ks. ks. Jan Kaczmarek CR. – Ministrant, to nie tylko chłopak na posyłki w prezbiterium, ale ktoś, kto tworzy większą wspólnotę osób przebywających najbliżej ołtarza, poza księdzem. Warto, by takie osoby poczuły się wspólnotą, która przekracza granice zwykłej parafii – wyjaśnia ideę spotkania.

Jak podkreśla, podczas "Mini-Emaus" nie zabraknie czasu ani na modlitwę, ani na sportowe zmagania. – "Mini-Emaus" to również okazja do wymiany doświadczeń na płaszczyźnie liturgicznej, wszak każda z grup przyjeżdża z innego regionu Polski, a bywa, że i spoza jej granic – tłumaczy.

W tym roku spodziewanych jest prawie 400 uczestników – m. in. z Bułgarii oraz Ukrainy. Finałem spotkania będzie wspólna Eucharystia, sprawowana na dziedzińcu Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, przy ul. Sienkiewicza 2, pod przewodnictwem o. Wiesława Śpiewaka, prowincjała Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców. Rozpocznie się ona 3 maja o godz. 9.30.

Szczegóły dotyczące spotkania można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy