Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zaadoptuj maturzystę!

Tegoroczni maturzyści za pośrednictwem oo. pijarów proszą o modlitewne wsparcie podczas egzaminów. A te zaczynają się już za kilka dni.

Już po raz trzeci ojcowie, bracia i klerycy z Zakonu Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych (potocznie zwanego zakonem pijarów) będą modlić się o dary Ducha Świętego na czas matur i w intencji dobrych wyborów w życiu dla młodzieży. W tę modlitwę – Duchową Adopcję Maturzystów – włączyć może się także każdy z nas. Akcja potrwa od 5 do 30 maja.

„Gdyby nie modlitwa – wasza, wielu moich znajomych, rodziny – nie wiem jak by mi poszła matura, szczególnie egzaminy ustne. Duch Święty przyszedł do mnie głównie w postaci spokoju przed egzaminem, pomagając mi w ten sposób skorzystać z wiedzy jaką zdobyłam przez wszystkie lata nauki” – dziękowała w ubiegłym roku Gosia, która wzięła udział w Duchowej Adopcji Maturzystów. Jak dodaje, ta modlitwa była dla niej szczególnie ważna, jest bowiem osobą, która łatwo ulega stresowi.

W ub. roku o „duchową adopcję” poprosiło w sumie blisko 1700 maturzystów z całej Polski. Wielu z nich pisało później, że „dostanie się pod skrzydła modlitwy ojców pijarów” było niezwykłym i pięknym doświadczeniem.  

– Jako zakonnicy prowadzimy szkoły, m.in. licea i widzimy, że okres matur to dla uczniów gorący czas. Wielu abiturientów prosi nas wtedy o modlitwę – mówi o. Tomasz Abramowicz SP, pomysłodawca akcji i dodaje, że najlepszym przygotowaniem do egzaminów będzie nauczenie się wszystkiego, co powinno być opanowane i zawierzenie się Bogu.

Tegoroczna Duchowa Adopcja Maturzystów zostanie zainaugurowana 5 maja, czyli w dniu matury z j. polskiego, uroczystą Mszą św. W kolejnych dniach, w krakowskim WSD Zakonu Pijarów (ul. Dzielskiego 1), o godz. 15, ojcowie, bracia i klerycy pijarzy będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwę o dobre wybory w życiu i o rozeznanie powołania.

Maturzysta, który chciałby zostać objęty duchową opieką, powinien zgłosić się wypełniając formularz, który znajduje się na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. Na stronie DAM, stylizowanej na maturalny arkusz egzaminacyjny, znajdują się także propozycje modlitw (np. modlitwa Jana Pawła II o dary Ducha Świętego czy „modlitwa zniecierpliwionego”) oraz informacje o innych inicjatywach dla młodzieży podejmowanych przez pijarów (m.in. o rekolekcjach, obozach, kontaktach do duszpasterzy).

– Wspólna modlitwa maturzystów i osób, które ich wspierają, na pewno zapewni duchowy wzrost wiary włączonym w to dzieło. A tak po ludzku, miło jest wiedzieć, że ktoś o mnie pamięta w ważnych dniach matur – przekonuje o. Abramowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy