Nowy numer 20/2024 Archiwum

Balet w Ludowym

Balet Dworski "Cracovia Danza" zaprasza do Nowej Huty, a dokładnie do Teatru Ludowego, na kolejny spektakl z cyklu "Niedziele dla Tańca".

W niedzielę 18 maja o godz. 17 wielka gratka dla wszystkich miłośników tańca, baletu i dawnej kultury. Przedstawienie "Alla Polacca", które zostanie wystawione na Dużej Scenie Teatru Ludowego (os. Teatralne 34) to pełne polskiej żywiołowości widowisko opowiadające o szlacheckiej i ludowej obyczajowości klasycyzmu i epok późniejszych (od XVII do XIX wieku). Spektakl ukazuje cały wachlarz obrzędów, rytuałów i tradycji (m.in. rzucanie wianków na wodę, zabawy Nocy Świętojańskiej, tradycyjne polskie wesele), różnych tańców (Uroczysty, Wesoły czy Wyrwany), a także przypomina postacie z legend.

– Przedstawienia z różnych epok w uniwersalnej i żartobliwej formule (gwarantującej świetną zabawę) to znakomita propozycja na ciekawe i rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia. Nasz cykl to ukłon w stronę miłośników teatru, baletu, pantomimy i tańca – zachęca do zainteresowania się "Niedzielami dla Tańca" Romana Agnel, dyrektor Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

Bilety w cenie 35 i 25 zł można kupić w kasach Teatru Ludowego (Duża Scena, os. Teatralne 34; Scena Pod Ratuszem, Rynek Główny 1) oraz zarezerwować, pisząc pod adresem: cracoviadanza@cracoviadanza.pl lub promocja@cracoviadanza.pl.

Organizatorem przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął prezydent miasta Jacek Majchrowski, jest Balet Dworski "Cracovia Danza" – Miejska Instytucja Kultury w Krakowie, a współorganizatorami – Fundacja "Ardente Sole" i Teatr Ludowy.

Szczegółowe informacje o "Niedzielach dla Tańca", którym patronuje m.in. "Gość Krakowski", można znaleźć na: www.cracoviadanza.pl oraz na www.ludowy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy