Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poetyckie podziękowanie

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyło się widowisko poetycko-muzyczne, na które zaprosili podhalańscy parlamentarzyści.

Scenariusz widowiska oparto na poezji św. Jana Pawła II i... nie tylko. Wykorzystane zostały m.in. "Tryptyk rzymski", "Pieśń nad Pieśniami", 1 List św. Pawła do Koryntian.

Na scenie nowotarskiego MOK wystąpili Marlena Zynger, Dariusz Bereski, Hanka Wójciak i Walentyn Dubrowskij. Muzykę skomponowali Hanka Wójciak i Walentyn Dubrowskij oraz Dominika Świątek, a wizualizację stworzył Robert Manowski.

Patronat honorowy na tym wydarzeniem objęła prezydentowa Karolina Kaczorowska. Z kolei partnerami przedsięwzięcia były Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Podhalańska Wspólnota Samorządowa.

Za niecodzienny występ artystom podziękowali parlamentarzyści podhalańskiej ziemi prof. Stanisław Hodorowicz i Andrzej Gut-Mostowy, z inicjatywy których zorganizowane zostało to przedsięwzięcie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy