Jezus na juwenaliach

Bawiący się na juwenaliowym koncercie studenci - chcieli czy nie - usłyszeli Dobrą Nowinę.

Choć do głównych atrakcji tegorocznego święta krakowskich studentów pozostało jeszcze kilka dni (korowód na Rynek Główny odbędzie się w piątek 16 maja, a finałowy koncert - dwa dni później, w niedzielę), nie można nie zauważyć, że juwenalia już trwają.

Jednym z pierwszych wydarzeń był koncert reggae na scenie obok klubu "Żaczek", na którym jako pierwszy wystąpił zespół Maleo Reggae Rockers. Koncert trwał, słuchacze - jak to na juwenaliach - popijali piwo, zajadali kiełbaski z grilla i kołysali się w rytm muzyki.

W takiej atmosferze "to" się stało. - Jezus was kocha - rzucił między jedną a drugą piosenką, już pod koniec swojego występu, lider zespołu Darek Malejonek. Przy kolejnym bisie było mocniej. - On jest Alfą i Omegą! Początkiem i końcem! Królem świata Jezus Chrystus! - krzyczał ze sceny Maleo.

Trudno powiedzieć, ilu słuchaczy zorientowało się, "co on wygaduje". Nie wiadomo, czy ktoś się nad tym dłużej zastanowił, ale jeśli obok "Żaczka" była choć jedna taka osoba, to wiadomo jedno - warto było spróbować.

Na marginesie koncertowej ewangelizacji warto zwrócić uwagę na dość niefortunnie układające się hasła reklamowe. U góry plakatu, rozwieszonego po bokach sceny - logo głównego sponsora juwenaliów, jednego z producentów piwa, niżej - napis: "Jubileusz 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego". A na rozdawanych otwieraczach do butelek motto: "Otwieramy umysły". Chyba aż za bardzo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..