Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Niedziela pod znakiem ŚDM

Bp Damian Muskus napisał do proboszczów archidiecezji krakowskiej list zachęcający do zaangażowania w ŚDM.

"Przed nami wielkie święto wiary, radości i entuzjazmu, przeżycie różnorodności i bogactwa Kościoła i niepowtarzalna szansa, by - z jednej strony - podzielić się z całym światem pięknem skarbów polskiej religijności, z drugiej zaś - dać się pociągnąć sile młodości i dzięki temu odnowić w sobie żywe doświadczenie relacji z Jezusem i miłości do braci" - napisał bp Muskus.

Szef komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży zachęcił także proboszczów do włączania się w przygotowania do tego wydarzenia oraz mobilizowania wspólnot parafialnych do "otwierania dla młodych ludzi serc i domów, ofiarowania czasu, zdolności i umiejętności, wspierania modlitwą, dobrym słowem i tworzeniem pozytywnego klimatu".

Podkreślił on także, że bezcenne jest wsparcie nie tylko duchowe, ale także organizacyjne i finansowe. Poprosił, by ofiary z niedzielnej tacy 18 maja przeznaczyć na wsparcie ŚDM w Krakowie. "Niech to będzie wyraz naszej wspólnej odpowiedzialności za to dzieło" – zachęcał w swoim liście.

"Niedziela 18 maja to 94. rocznica urodzin św. Jana Pawła II - inicjatora Światowych Dni Młodzieży, a dziś ich wielkiego patrona w niebie. Trwając w radości i dziękczynieniu za dar jego kanonizacji, wierzymy, że także w 2016 roku Ojciec Święty Jan Paweł II będzie obecny wśród nas i wśród naszych młodych gości, których nazywał przyjaciółmi i upatrywał w nich nadzieję dla Kościoła i świata. Niech jego wstawiennictwo towarzyszy nam na drodze do tych wielkich dni" – wyjaśnił bp Muskus.

Przypominając, że w Niedzielę Palmową przedstawiciele wspólnot parafialnych odebrali miniatury symboli ŚDM, biskup zachęcił też, by w niedzielę urodzin św. Jana Pawła II wspólnoty parafialne zgromadziły się przy tych symbolach na modlitwie "o dobre i twórcze przygotowanie Światowych Dni Młodzieży oraz ich trwałe owoce". Propozycja przebiegu takiego spotkania została ponadto dołączona do listu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy