Na statku z papieżem

Na Wiśle odbył się inauguracyjny rejs papieski. Kolejny - już w sobotę.

Skutki ulewnych deszczy wciąż widać na Bulwarach Wiślanych. Jeszcze w sobotę rejs stał pod znakiem zapytania, ale organizatorzy nie dali za wygraną i przygotowali katamaran. Inauguracja musiała się odbyć właśnie 18 maja - to przecież 94. rocznica urodzin Jana Pawła II.

- To cud, że woda opadła tak szybko i bez większych przeszkód udało nam się wejść na pokład - twierdzili "urodzinowi goście".

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. na barce "Aquarius". Tuż po niej przy kawie i słodkościach pasażerowie słuchali przemówień Jana Pawła II, oglądali wystawę zdjęć "Pieśń o blasku wody", prezentację multimedialną oraz prace plastyczne "Płynę z ojcem świętym okrętem" wykonane przez przedszkolaków. 

Na pokład zawitał także gość szczególny - Marcin Styczeń, który wraz z gitarzystą Stefanem Stefaniakiem zaprezentował piosenki inspirowane poezją Karola Wojtyły, m.in. "Dalekie wybrzeża ciszy…" i " Miłość mi wszystko wyjaśniła…".

Na statku z papieżem   Mimo poważnych trudności, związanych z wysokim poziomem wody w Wiśle, organizatorzy nie dali za wygraną i rejs papieski odbył się w planowanym terminie Dominika Cicha - Nie mogło mnie tutaj zabraknąć - mówi Agnieszka, liderka Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar". - Nie bez powodu Jan Paweł II został nazwany papieżem rodziny. Jego nauczanie jest bardzo bliskie małżeństwom, które przeżywają problemy. Mam nadzieję, że już wkrótce wybierzemy się na rejs z naszą wspólnotą - dodaje.

- Jan Paweł II kochał turystykę, kochał przyrodę. Tu, nad Wisłą, czuje się jego oddech. Rejsy papieskie to dobra okazja do odpoczynku i refleksji w duchu wdzięczności za życie i kanonizację ojca świętego. Podczas godzinnej wodnej przejażdżki będziemy w pobliżu miejsc, z którymi był związany. Chcemy słuchać jego słów, by wciąż były żywe - zapewnia Małgorzata Gostkowska-Morawiec z Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej, która organizuje papieskie rejsy.

Rejsy papieskie będą się odbywały w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich - dorosłych i dzieci, gości indywidualnych i grupy zorganizowane.

Koszt takiej przejażdżki to 10 zł. Aby wziąć w niej udział, należy się wcześniej zapisać na stronie: www.statekkrakow.com.

Statek "Nimfa" będzie czekał na pasażerów u stóp Wawelu, przy Moście Grunwaldzkim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..