Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świętość dla każdego

W 94. rocznicę urodzin Jana Pawła II, dziękując za jego kanonizację, w Dobczycach odbył się piknik rodzinny "Święto Radości".

Obchody "Święta  Radości", zorganizowane przez dobczyckie gimnazjum we współpracy z parafią, rozpoczęły się uroczystą Mszą św., którą wraz z wikariuszami odprawił ks. prał. Paweł Sukiennik , proboszcz z Niegowici. - Ksiądz Karol Wojtyła został świętym, ale dzisiaj to każdy z was może nim zostać, bo świętość jest przeznaczona dla każdego człowieka - powiedział w kazaniu.

Potem odbył się piknik na błoniach i w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II, gdzie młodzież wraz z orkiestrą zapraszała do wspólnego śpiewu pieśni o tematyce maryjnej i papieskiej. Aby zachęcić wszystkich gości do wspólnego świętowania, ks. Bogusław Seweryn, który gościł w murach gimnazjum w roli wodzireja, zaprezentował wraz z młodzieżą taniec wykonany wcześniej na krakowskim Rynku w ramach akcji "Róża dla Jezusa Miłosiernego". Po krótkiej zachęcie całe rodziny uczestniczyły we wspólnej zabawie, jednocześnie chwaląc Boga i dziękując za kanonizację papieża Polaka.

Obecne na pikniku rodziny miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości w Rodzinnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II oraz spróbować sił w rodzinnym torze przeszkód. Dodatkowych atrakcji dostarczyli miejscowi policjanci i strażacy, którzy zaprezentowali swój sprzęt oraz pokazali, jak wygląda ich praca.

Piknik zakończył akustyczny koncert zespołu "Dzień Dobry".

"Święto Radości" to cykliczne wydarzenie, organizowane w rocznicę urodzin patrona gimnazjum przez szkolny wolontariat na czele z jego opiekunką Józefą Krzysiak. Chodzi o integrację społeczności szkoły z udziałem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach i Dobczycach oraz jednocześnie uwrażliwienie na  naukę Jana Pawła II.

W  tym roku na obchody "Święta Radości" zaproszone zostały rodziny z całego regionu. Była to okazja nie tylko do dziękczynienia za kanonizację papieża Polaka, ale także do ukazania wartości rodziny oraz jej istotnej roli w życiu społecznym, o czym niejednokrotnie w swoim nauczaniu wspominał św. Jan Paweł II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama