Nowy numer 50/2018 Archiwum

Róże prosto z garnka

W krakowskiej Akademii Ignatianum odbyła się prezentacja audiobooka "Dzienniczka" św. s. Faustyny Kowalskiej.

- Jeszcze nigdy w życiu nie czytałam czegoś podobnego - wyznała Anna Dymna, która w nagraniu "Dzienniczka" użyczyła swego głosu siostrze Faustynie. - Kiedy się czyta ten tekst, to widać, jak ważna jest wiara. Człowiek, który nie wierzy, nie ma siły, by żyć - dodała.

W spotkaniu promującym audiobook, udział wzięli także: Krzysztof Globisz, który na płycie czyta słowa Jezusa, o. Marek Wójtowicz SJ, Daniel Cichy z Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz s. Klara Domańska i Marcin Kornas z Wydawnictwa "Misericordia".

Nagrania rozpoczęły się w 2012 roku. Nie trwały długo, ale były bardzo intensywne. Aktorzy pracowali czasem po 8 godzin dziennie. Fragmenty "Dzienniczka" ukazały się wówczas jako "Rekolekcje dla zabieganych".

Aby nadać całości odpowiedni klimat, potrzebna była muzyka. Na specjalną prośbę s. Klary, do jej napisania zobowiązał się Wojciech Kilar. Niestety, nie zdążył spełnić obietnicy. Tekst został więc zilustrowany skomponowanymi przez niego wcześniej utworami, pochodzącymi z nagrań filmowych i oratoryjno-symfonicznych.

- Lepszego wyboru nie można było dokonać. Zarówno od strony estetycznej i ekspresyjnej muzyka Wojciecha Kilara znakomicie koresponduje z tym tekstem. A z drugiej strony jego osobowość i konstrukcja duchowa były bardzo bliskie wierze s. Faustyny - mówił Daniel Cichy z PWM.

- Słuchając audiobooka mam taką świadomość, jakby siostra Faustyna właśnie koło mnie siedziała i opowiadała o tym, co się dzisiaj wydarzyło, z kim się spotkała, co Pan Jezus jej powiedział. Tak jej właściwie słucham, tak jej doświadczam - opowiadała s. Klara.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy