Nowy numer 44/2020 Archiwum

Niedziela pod znakiem festynów przejdź do galerii

Podczas nowotarskiego festynu do wygrania były loty balonem nad miastem, darmowe pobyty dla rodzin nad morzem. - Stawiamy na pełną i zdrową rodzinę - zapewnił z kolei ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Miętustwie, gdzie też odbył się parafialno-szkolny piknik.

Festyn rozpoczął w Nowym Targu się w godzinach przedpołudniowych. Na scenie ustawionej przy kościele trwału występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, losowane były bardzo atrakcyjne nagrody w loterii fantowej. – Chcemy być bliżej parafian, razem się modlić, ale i bawić w dobrym towarzystwie. Przyświeca nam też ważny cel festynu, którym jest chęć uzbierania odpowiedniej kwoty na wyjazd ponad 120 dzieci z grup naszej parafii i środowisk niezamożnych z miasta – mówi ks. Mariusz Wojdan, wikary z parafii NSPJ.

W czasie festynu otoczenie największego kościoła na Podhalu zmieniło się nie do poznania. Na dzieci czekało bardzo dużo atrakcji. Przy świątyni zaparkował wóz policyjny. Policjanci wozili wokół kościoła najmłodszych specjalnym quadem, który jest na wyposażeniu nowotarskiej komendy. Przez cały dzień można było poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach, w parku linowym. Były zabawy ogrodowe i zakątek rzeźbiarski, a także karaoke, minifootball. Dużą atrakcją był dla najmłodszych zakątek wspinaczkowy. Można było spróbować swoich sił w turnieju szachowym, który trwał w domu katechetycznym.

Tradycyjnie festyn zakończyła wieczorna modlitwa około godz. 22. Jednym z ostatnich punktów festynu był koncert muzyki chrześcijańskiej. – Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za niezwykłą pomoc w organizacji naszej wspólnej zabawy i tak licznym sponsorom, dzięki którym było to możliwe – podkreśla ks. Wojdan.

Parafialny festyn w ramach Dnia Rodziny odbył się też po raz pierwszy w góralskiej parafii w Cichem-Miętustwie. – Mamy tutaj wiele inicjatyw, spotykają się u nas m.in. miłośnicy motocykli w ramach grupy "Pasja i Wiara", ale dzisiaj, w czasie tego spotkania, chcemy powiedzieć, że zależy nam na pełnych i wartościowych, a przede wszystkim zdrowych rodzinach – mówi ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Cichem-Miętustwa. To parafia wspólnie z Zespołem Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem byli organizatorami Dnia Rodziny. W programie znalazły się występy artystyczne uczniów, koncerty, konkursy, warsztaty plastyczne. Gaździny zadbały też o pyszne ciasta. Było ponadto stanowisko z grillem. Imprezę prowadziła Anna Trebunia-Wyrostek, współtworząca zespół Trebunie-Tutki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama