Nowy numer 50/2018 Archiwum

Alarmy bombowe w Krakowie

Do Policji dotarła informacja o podłożeniu ładunków wybuchowych w dwóch krakowskich urzędach.

W związku z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Urzędu Skarbowego przy ul. Wadowickiej ewakuowano 350 osób, z budynku Izby Skarbowej przy ul. Wiślnej – 65. Na miejscu są pirotechnicy i policjanci z psami.

Zamknięte zostały fragmenty ulic Wiślnej oraz Gołębiej. Nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa alarm.

– Około godz. 10 dostaliśmy mail, że ładunki wybuchowe zostały podłożone w Urzędzie Skarbowym i w Izbie Skarbowej w Krakowie – podaje nadkom. Katarzyna Cisło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – O godz. 12 miało dojść do detonacji ładunku. Podobne maile dostały instytucje w całej Polsce.

Trwa ustalanie, od kogo pochodzą wiadomości. – Jeśli ten człowiek zostanie namierzony i zatrzymany, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – zaznacza K. Cisło.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy