Nowy numer 3/2021 Archiwum

Udane Święto Rodziny

Krakowskie rodziny tłumnie skorzystały z zaproszenia na plenerową imprezę na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem.

Już trzecie Święto Rodziny Krakowskiej trzeba uznać za udane. Dopisała pogoda, a liczba atrakcji dla dzieci i dorosłych była imponująca. Na scenie trwały występy młodych artystów z krakowskich domów kultury. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach, takich jak wielkie budowanie z klocków LEGO, rejsy po zakolu Wisły, zabawy plastyczne, gry planszowe, zajęcia z psami i konne przejażdżki, gdyż za odwiedzenie 12 stanowisk przygotowanych przez małopolskie organizacje pozarządowe i firmy każdy młody człowiek otrzymywał prezent od głównego sponsora festynu - firmy Jerónimo Martins. Największe kolejki maluchów ustawiały się jak zwykle do dmuchanej zjeżdżalni i malowania twarzy.

Atrakcje zostały przygotowane nie tylko dla najmłodszych. Starsi mogli skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich (m.in. badania gęstości kości, spirometrii czy pomiaru ciśnienia), skorzystać z porad dotyczących szczepień, rehabilitacji, poradnictwa psychologicznego i prawnego.

Można było też wesprzeć akcje charytatywne. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zbierała pieniądze na wyjazdy wakacyjne dla dzieci z ubogich rodzin, portal Ekorodzice - plastikowe zakrętki na zakup wózka inwalidzkiego, a uczestnicząc w akcji "Kilometry Dobra" można było pomóc zebrać środki na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Bank Żywności organizował warsztaty pod hasłem "Nie marnuj jedzenia!". Wiele stanowisk zapraszało do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Impreza zorganizowana przez Urząd Miasta Krakowa i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, przy współudziale licznych partnerów, organizujących poszczególne atrakcje programu pokazała, że W Krakowie można naprawdę rodzinnie bawić się i wypoczywać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama