Nowy numer 3/2019 Archiwum

Głośmy dobroć Boga!

- Cieszę się, że tu mogę świadczyć o Bożej miłości, bo na drugie imię mam Fatima - mówiła Floribeth Mora Díaz w zakopiańskim sanktuarium na Krzeptówkach.

Podczas spotkania Kostarykanka opowiedziała m.in. o swojej śmiertelnej chorobie (tętniaku i postępującym paraliżu ciała), uzdrowieniu, którego doświadczyła 1 maja 2011 r., i o badaniach, jakim poddawało ją kilkudziesięciu neurologów w Ameryce Południowej i w Europie.

W Zakopanem Floribeth Mora Díaz gościła wraz z mężem i synami, a pod Tatry przyjechała na zaproszenie księży werbistów. – Pamiętam dobrze, jak w dniu beatyfikacji Jan Paweł II wyciągnął do mnie swoje dłonie – mówiła Kostarykanka. – Kiedy tylko zwolniono mnie z zachowania tajemnicy po zakończonym procesie i potwierdzeniu cudu przez papieża Franciszka, zaczęli do mnie przyjeżdżać dziennikarze. Początkowo nie chciałam się jakoś szczególnie pokazywać w mediach. Pomyślałam jednak, że dziennikarzy można wykorzystać do głoszenia Bożej chwały, aby zanieśli na wszystkie możliwe krańce świata przesłanie o dobroci Boga. Bo o tym ciągle mówimy za mało – podkreśla Floribeth, która poprosiła też wszystkich zgromadzonych na Krzeptówkach o modlitwę za kapłanów. 

– Może za życia górale mieli znajomości u Jana Pawła II, ale – jak się okazuje – w niebie większe fory mają inne narodowości – żartował jeden z duszpasterzy zakopiańskiego sanktuarium, dziękując Floribeth za przyjęcie zaproszenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy