Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wdzięczność pamięcią serca

Duszpasterze z Ludźmierza, za pośrednictwem "Gościa Niedzielnego", dziękują wszystkim za wspólną modlitwę, organizację i przeżywanie pogrzebu kustosza ludźmierskiego sanktuarium - śp. ks. Tadeusza Juchasa.

"Modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich w Polsce i poza jej granicami, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a w szczególności naszą rodzinę parafialną, która przeżywała trudny tydzień żałoby po śmierci ks. proboszcza Tadeusza Juchasa" – zapewniają księża pracujący w Ludźmierzu. "Serdeczne podziękowania za trud podjęty podczas organizowania obrzędów pogrzebowych składamy kapłanom, siostrom urszulankom, pracownikom świeckim, wspólnotom Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Chórowi "Magnificat", Kapeli "Podhalanie", orkiestrze OSP, artystom przygotowującym wszelkie materiały, podesty, dekoracje, obrazki pamiątkowe, Bractwu Matki Boskiej Ludźmierskiej, Rycerzom Kolumba, Podhalańskiej Banderii Konnej, służbie liturgicznej i sanktuaryjnej, młodzieży oazowej" – piszą duszpasterze.

Słowa wdzięczności w specjalnym liście przesłanym do naszej redakcji kierują też m.in. do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który przysłał list kondolencyjny po śmierci księdza kustosza. Podziękowania składają także wszystkim służbom mundurowym: Wojsku Polskiemu na czele z dowództwem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, służbom medycznym.

Duszpasterze z Ludźmierza dziękują też władzom województwa małopolskiego, samorządu, gminy Nowy Targ, starostwa, sołectwa, burmistrzom, posłom, senatorom, szkołom z Podhala, oddziałom Związku Podhalan (także tym ze Stanów Zjednoczonych i Kanady), wszystkim pocztom sztandarowym i delegacjom – m.in. z parafii, gdzie wcześniej pracował ks. Juchas (z Gilowic, Luborzycy, Krakowa-Podgórza, Wieliczki), Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, Zakładowi Pogrzebowemu A.R. Brzostowscy z Nowego Targu, a także wspólnotom, które prowadziły modlitewne czuwania przy trumnie śp. ks. Juchasa i wartom honorowym w bazylice.

"Dziękujemy również mediom, które przekazywały wieści z zapłakanego Podhala na cały świat, firmom, które otworzyły przed nami drzwi i serca, lekarzom, pielęgniarkom, siostrom ze Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu oraz przychodni w Ludźmierzu, którzy w ostatnich tygodniach życia ks. proboszcza służyli mu pomocą oraz wszystkim honorowym dawcom krwi. Dziękujemy za wszelkie dobre, życzliwe słowa płynące do nas przez Księgę Kondolencyjną wyłożoną w kaplicy i bazylice czy przysyłane drogą elektroniczną" – dodają kapłani. "Serdeczne »Bóg zapłać« składamy w końcu za wszystkie zamówione Msze św., kapłanom za Eucharystie i każdy dar modlitwy, prosząc dobrego Boga, aby On sam był nagrodą za wszelkie dobro" – piszą kapłani z Ludźmierza.

Ks. prał. Tadeusz Juchas zmarł 17 maja w wieku 65 lat. Od dwóch lat zmagał się z ciężką chorobą. Duszpasterzem w Ludźmierzu był od 29 lat. Pochodził ze Starego Bystrego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy