Nowy numer 48/2020 Archiwum

Majówka na szczycie przejdź do galerii

Modlitwa, występy zespołów regionalnych, degustacja przysmaków miejscowych gaździn. XIII Majówka z Władysławem Orkanem w Niedźwiedziu już za nami.

Na drewnianej scenie, skąd rozpościerał się przepiękny widok na okoliczne krajobrazy, wystąpiły miejscowe zespoły regionalne. - Zależy nam na krzewieniu naszej kultury, zapraszamy sąsiadów, abyśmy się mogli razem pokazać i nacieszyć folklorem w myśl słów Władysława Orkana: "Twórzcie kulturę, w której obok rzeczy nowych, pozostaną rzeczy dawne, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków" - przywołała słowa podhalańskiego poety Jadwiga Zapała z Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu, która była pomysłodawczynią i główną organizatorką Majówki z Orkanem wspólnie ze Związkiem Podhalan.

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa z Litanią do Matki Boskiej, odmówionej przy kapliczce matki Władysława Orkana.

- Jest to niezwykle ważna dla nas, mieszkańców gminy Niedźwiedź, uroczystość, organizowana rokrocznie ku pamięci Piewcy Gorców - zauważył wójt Janusz Potaczek. Wśród gości byli członkowie Związku Podhalan z miasta, a władze organizacji reprezentował m.in. Jan Hamerski.

Dom Władysława Orkana - "Orkanówka" - w Niedźwiedziu-Porębie Wielkiej można zwiedzać podczas zbliżających się wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama