Nowy numer 28/2018 Archiwum

Powiedzieli: "Tak!"

Myślenice po raz trzeci wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny, manifestując radość z posiadania rodziny i wyrażając szacunek dla życia.

Przed wymarszem rodziny odmówiły wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji nienarodzonych dzieci. Następnie ks. Leszek Harasz, wikariusz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach, przywitał zgromadzonych i podziękował im za obecność. Zachęcił także do podpisania petycji do prezydenta Bronisława Komorowskiego, zawierającej poparcie dla projektu zmiany Ustawy o systemie oświaty, która pomogłaby chronić dzieci przed wpływem deprawujących treści.

O 15.30 rodziny na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Miasta i Gminy Myślenice wyruszyły ulicami miasta. Marsz zakończył się na myślenickim Zarabiu, gdzie trwały obchody Dnia Dziecka, zorganizowane przez burmistrza miasta Macieja Ostrowskiego.

Marsz dla Życia i Rodziny to ogólnopolska akcja odbywająca się od 2006 r. W tym roku marsz odbył się pod hasłem: "Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd". Wyrazem aktywności obywatelskiej była możliwość podpisania petycji. W całej Polsce marsze odbyły się w ponad 120 miastach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma