Nowy numer 33/2018 Archiwum

Korona zapory wodnej dla turystów

Od niedzieli zwiedzający ponownie mogą spacerować po koronie zapory wodnej w Dobczycach, gdzie udostępniono ścieżkę turystyczną.

W niedzielę przedstawiciele gminy i miasta Dobczyce oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie uroczyście przecięli wstęgę otwierającą trasę spacerową po koronie zapory wodnej. Od 2001 roku była ona bowiem niedostępna dla turystów. Teraz znów będzie można tam spotkać spacerowiczów.

Jak podkreślił wojewoda małopolski Jerzy Miller,  to nie koniec działań promujących region. W planach jest również przedłużenie ścieżki poprzez połączenie jej ze Wzgórzem Zamkowym.

Trasa spacerowa po koronie zapory dostępna będzie od 1 maja do 30 września w godz. od 9 do 21 oraz od 1 października do 30 kwietnia (tylko w soboty i niedziele) w godz. od 9 do 17. Wejście na ścieżkę turystyczną będzie możliwe od strony ul. Góra Jałowcowa oraz ul. Budowlanej. Zwiedzających obowiązuje regulamin. Wstęp jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma