Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z papieżem w góry

W Lubomierzu-Rzekach odbędzie się 8 czerwca X Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II, którego honorowym patronem jest kard. Stanisław Dziwisz.

Turystyczno-modlitewne spotkanie odbędzie się na polanie "Na ogrodach", w niewielkiej odległości od "Papieżówki".

O godz. 13 przedstawiciele władz, szkół i organizacji z całej gminy złożą przy "Papieżówce" kwiaty, by w ten sposób oddać hołd Janowi Pawłowi II. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego (o godz. 15) swój występ rozpocznie zespół regionalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu.

Odprawiona zostanie także Msza św. dziękczynna (o godz. 16) za dar kanonizacji ojca świętego Jana Pawła II. Uroczystość uświetni występ chóru parafialnego "Jutrzenka" z Lubomierza, Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej oraz zespołu folklorystycznego "Porębiański Ród" z Poręby Wielkiej.

Na zakończenie, ok. godz. 17, organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników spotkania na poczęstunek i koncert.

Organizatorami X Gorczańskich Spotkań z Janem Pawłem II są: Urząd Gminy Mszana Dolna, dziekan dekanatu Mszana Dolna, parafia rzymskokatolicka w Lubomierzu, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Lubomierzu, OSP Lubomierz, sołectwo Lubomierz, Gorczański Park Narodowy.

Patronatem honorowym objął wydarzenie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma