Nowy numer 47/2020 Archiwum

Co nowego u kapucynów?

Krakowscy kapucyni zapraszają na coroczne czuwanie ze św. o. Pio i wakacyjne wyjazdy dla młodzieży. Nieustannie pomocą służą też bezdomnym.

Już po raz 12. bracia mniejsi kapucyni zapraszają do Łagiewnik, na czuwanie ze św. Ojcem Pio. Odbędzie się ono w nocy z 14 na 15 czerwca. W tym roku po raz pierwszy wierni modlić się będą w intencji rodzin, których duchowym opiekunem był i – jak podkreśla o. Tomasz Duszyc OFMCap – nadal jest św. o. Pio.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 21 w bazylice Bożego Miłosierdzia. Tuż po Apelu Jasnogórskim konferencję „Ojciec Pio – duszpasterz rodzin” wygłosi gość specjalny – o. Carlo Maria Laborde OFMCap, wieloletni gwardian klasztoru w San Giovanni Rotondo, a obecnie sekretarz generalny Grup Modlitwy Ojca Pio. Świadectwem swojego nawrócenia podzieli się także dr Tadeusz Wasilewski, założyciel pierwszej w Polsce kliniki naprotechnologii. O godz. 24 zostanie odprawiona Msza św. Czuwanie zakończy się ok. godz. 5 rano. Wszyscy, którzy w tę noc nie będą mogli dotrzeć do Łagiewnik, mają szansę śledzić spotkanie na stronie: www.miłosierdzie.pl lub wysłuchać transmisji w Radiu Ain-Karim.

Dużo dobrego dzieje się też w krakowskim Centrum Dzieła Pomocy św. o. Pio, które przy ul. Smoleńsk działa już od 8 miesięcy. Przez ten czas zarejestrowało się w nim 1060 osób, czyli ok. połowa szacowanej liczby bezdomnych w Krakowie. Każdego dnia to miejsce odwiedza ponad 70 potrzebujących. Bezdomni i zagrożeni bezdomnością mogą tu korzystać z pralni, łaźni, garderoby, ambulatorium i jadłodajni. Otrzymują także pomoc socjalną, prawną, psychologiczną, zawodową i wsparcie duchowe.

– Posługujący w Dziele bracia, wolontariusze i pracownicy wciąż podejmują kolejne inicjatywy pomocowe. Niedawno powstała np. grupa wsparcia „Przystanek Praca”, czyli propozycja dla osób, które podjęły zatrudnienie. Każdy może się tu podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z pracą. Od kilku dni działa także Punkt Informacyjny, w którym pracownik Dzieła udziela bezdomnym informacji o formach wsparcia doraźnego i specjalistycznego na terenie Krakowa. Mobilizuje ich też do działania. Punkt otwarty jest we wtorki i piątki – informuje Justyna Borkowska, koordynator działu kontaktu z darczyńcami i mediami Dzieła Pomocy św. o. Pio.

Jak co roku, krakowscy kapucyni nie zapominają też o młodzieży i wakacyjnych propozycjach. Chłopcy, zależnie od wieku, mogą wybrać dni skupienia w Katowicach-Załężu, dni rozeznania powołania w Krakowie, „Wakacje z Bogiem” w Pyzówce, wypad w Bieszczady lub Tatry, spływ kajakowy albo wyjazd do Bułgarii. W lipcu odbędzie się również XXI Spotkanie Młodych w Wołczynie, na które zaproszone są również dziewczęta. Dokładne informacje znaleźć można na: www.kapszlak.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama