Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Proboszczowskie nominacje

Kard. Stanisław Dziwisz wręczył w Pałacu Arcybiskupim nominacje proboszczowskie. W tym roku lista zmian jest bardzo krótka, bo obejmuje zaledwie 15 nazwisk, z czego 5 kapłanów przechodzi na emeryturę.

Najważniejszymi nominacjami są dwie dotyczące Podhala. Po śmierci ks. prał. Tadeusza Juchasa, który przez ostatnie 29 lat był kustoszem ludźmierskiego sanktuarium, nowym proboszczem został tam dotychczasowy ksiądz wikariusz Kazimierz Klimczak. Z kolei śp. ks. Pawła Potocznego, który zmarł nagle na początku czerwca, zastąpił w Łopusznej ks. Kazimierz Foltyn, do niedawna wikariusz w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Krowodrzy.

- Bardzo się cieszymy, bo ks. Kazimierz ma duże doświadczenie w pracy duszpasterskiej, będzie kontynuował wszystkie dzieła śp. ks. prał. Juchasa, z którym tak dobrze współpracował - mówi s. Danuta Lipińska z Ludźmierza.  Ks. Klimczak był jednym z organizatorów uroczystości pogrzebowych ks. Juchasa, pomagał również przy organizacji jubileuszu 50-lecia figury Matki Boskiej Ludźmierskiej. - Mimo choroby, ks. prał. Tadeusz wszystkiego nas nauczył, byliśmy przygotowani na sprawną organizację tego, co trzeba zrobić - zapewnia nowy ludźmierski proboszcz.

Księża proboszczowie obejmą swoje stanowiska 1 lipca. Obrzęd objęcia probostwa to instalacja, dokonuje się ona w obecności księdza dziekana. Dziekanów wyznacza metropolita krakowski. W tym roku kard. Dziwisz na stanowisko dziekana dekanatu Nowy Targ powołał m.in. ks. prał. Stanisława Strojka, proboszcza parafii NSPJ w Nowym Targu. Tym samym stolica dekanatu wraca do miasta.

Pod koniec czerwca metropolita krakowski zdecyduje o przenosinach księży wikarych.

Pełną listę zmian można znaleźć na stronie: www.diecezja.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma