Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ryczący zlot przejdź do galerii

700 motocyklistów wzięło udział w Zjeździe Motocyklowym, zorganizowanym po raz czwarty przez parafię w Cichem-Miętustwie na Podhalu. Wszystkie przejechały Drogą Papieską, którą w 1997 r. swoim papamobile przejechał z Zakopanego do Ludźmierza Jan Paweł II.

Najważniejszym punktem zlotu motocyklistów była Msza św. przy ołtarzu polowym przy kościele NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie. - Bycie sobą, poczucie wolności, odpowiedzi, które daję Bogu moim życiem, to największa i najwspanialsza zasada. Chciałbym tego wam życzyć, żebyście czuli wiatr we włosach, żebyście umieli zachwycać się swoją wolnością, umieli podziwiać piękno tego świata. Czujcie ten świat każdym kawałkiem skóry, czujcie jego piękno i bądźcie częścią tego piękna - mówił podczas kazania ks. Andrzej Gieroń ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

- Bardzo się cieszymy, że są takie spotkania, kiedy jesteśmy razem i to w Bożym duchu - powiedzieli Danuta i Władysław Michniakowie z Cichego, którzy w wolnym czasie przemierzają Podhale na swoim motocyklu. Wśród uczestników była tradycyjnie pani sołtys z Ratułowa, która jeździła na swoim pojeździe w stroju regionalnym, ale chustkę góralską zamieniła na kask.

Pozdrowienia do motocyklistów skierował proboszcz ks. Janusz Rzepa. Po liturgii wszystkie maszyny (i ich właściciele też) zostały poświęcone przez ks. Tomasza Steca, diecezjalnego duszpasterza motocyklistów, który do Miętustwa przybył (na swoim motocyklu) z Mszany Dolnej, gdzie obecnie pracuje.

Na uczestników zlotu czekało wiele atrakcji podczas wieczornego festynu w ogrodzie parafialnym. Jak co roku, nie zabrakło stołu z regionalnymi przysmakami, który po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Można było kupić również pamiątkowe wpinki i koszulki z zaprojektowaną specjalnie na tę okazję grafiką. Jednym z punktów programu był występ Kapeli N, grupy młodzieżowo-powołaniowej Zgromadzenia Misji św. Wincentego à Paulo. Artyści doskonale wczuli się w motocyklowy klimat i mocnym brzmieniem gitar uświetnili spotkanie.

Po raz kolejny uczestnicy zlotu wzięli udział w akcji pomocy (w tym roku datki zostały przeznaczone dla chorego Stasia) oraz akcji krwiodawstwa.

Organizatorem spotkania była grupa „Pasja i Wiara” działająca przy parafii w Miętustwie. Więcej informacji znaleźć można na: www.motocykliscizpodhala.blogspot.com.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma