Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Uczy nas pokory przejdź do galerii

W Lubomierzu-Rzekach odbyło się X Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II. Były uroczysta Msza św., występy zespołów regionalnych i smaczny poczęstunek.

W programie spotkania był również czas na złożenie wiązanek kwiatów przy „Papieżówce” przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji działających na terenie gminy Mszana Dolna. Potem odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Centralnym punktem gorczańskiego spotkania była Msza św. Przewodniczył jej franciszkanin o. Józef Cydejko. Prosił wszystkich, aby nie zapominali o swoich korzeniach, gdziekolwiek podróżują. Mówił też o świętym Janie Pawle II. – Święci nie szukają poklasku, nie chcą być na siłę uszczęśliwiani. Jan Paweł II uczy nas pokory, wytrwałości, a nade wszystko, abyśmy nasze sprawy powierzali Bogu. Możemy to czynić za jego wstawiennictwem – podkreślał zakonnik.

Liturgię uświetniły miejscowe zespoły regionalne, a także orkiestra dęta z OSP w Mszanie Dolnej. Po Mszy św. odbył się krótki koncert z religijnymi pieśniami śpiewanymi w gwarze. Wszystkim za obecność i przygotowanie uroczystości podziękował Tadeusz Żaba, wójt gminy. Wśród gości gorczańskiego spotkania byli parlamentarzyści, przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego oraz starosta limanowski. Było też wiele delegacji z pocztami sztandarowymi.

Zgodnie z tradycją, po zakończeniu Mszy św. czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów z miejscowych szkół. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkową pocztówkę oraz mógł wpisać się do kroniki.

X Gorczańskiemu Spotkaniu z Janem Pawłem II patronował „Gość Niedzielny”, a organizatorami byli: Urząd Gminy Mszana Dolna, dziekan dekanatu Mszana Dolna, parafia rzymskokatolicka w Lubomierzu, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Lubomierzu, OSP Lubomierz, Sołectwo Lubomierz, Gorczański Park Narodowy. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma