Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uwaga na oszustów!

W Krakowie znów pojawili się naciągacze, którzy pukają do mieszkań, prosząc o pieniądze na leczenie chorych dzieci ze szpitala w Prokocimiu.

Nieuczciwi domokrążcy zapukali m.in. domów w południowych dzielnicach Krakowa. – Kobieta, blondynka średniego wzrostu, powiedziała, że zbiera pieniądze na leczenie dzieci chorych onkologicznie, pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Nigdy nie ufam i nie otwieram tego typu osobom, bo wiem, że to oszuści, ale informacja, że „zbiera się na chore dzieci” u wielu ludzi może uśpić czujność. Łatwo jest w ten sposób wyłudzić pieniądze – mówi jedna z mieszkanek os. na Kozłówce, która z tą informacją zadzwoniła do naszej redakcji. – Warto po raz kolejny przypomnieć Czytelnikom „Gościa”, by nie dawali pieniędzy w niesprawdzone ręce, bo choć z dobrego serca chcą pomóc, to tak naprawdę zostaną oszukani. Szczególnie osoby starsze w ogóle nie powinny otwierać drzwi nieznajomym.

– Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie nigdy nie prowadził ani obecnie nie prowadzi zbiórki publicznej poprzez pukanie do jakichkolwiek mieszkań. Fundacje „O Zdrowie Dziecka” i „Wyspy Szczęśliwe” działające przy szpitalu zdobywają pieniądze poprzez organizowanie koncertów charytatywnych i imprez sportowych, a informacje o kwestach na rzecz szpitala pojawiają się wcześniej w mediach i na naszych stronach internetowych. Każdy, kto chce wesprzeć szpital, może to wtedy zrobić lub też dokonać wpłaty na konta bankowe fundacji – informuje Magdalena Oberc, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, apelując o rozwagę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma