Nowy numer 37/2021 Archiwum

Utulone do snu…

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyła się premiera autorskiej płyty Agnieszki Koziarowskiej „Kołysanki”. Zaproszono na nią krakowskie przedszkolaki.

Na płycie znajduje się 10 kołysanek z tekstami wokalistki. Do dwóch z nich napisała także muzykę. Piosenki powstały z myślą o najmłodszych, ale z pewnością niejeden rodzic zaśnie przy nich razem z dzieckiem…

Zasłuchanym dzieciom, które są przecież specjalistami od kołysanek, towarzyszył tajemniczy przybysz z dalekiego kraju wraz z wróżkami. Zagadkowi podróżnicy długo wędrowali po świecie w poszukiwaniu najpiękniejszych kołysanek, aż w końcu dotarli do Krakowa.

Przynieśli ze sobą magiczny, srebrny pył, który ponoć potrafi uśpić nawet największego psotnika. Dzieci łapały brokat w dłonie, czapki i kieszenie, bo kto wie - może przyda się, by utulić do snu jakiegoś domownika?

 - Jaka powinna być kołysanka? - pytał podróżnik. - Spokojna, wolna, cichutka i usypiająca! - wołały przedszkolaki. Jak się okazało, utwory Agnieszki Koziarowskiej właśnie takie są, bo niejeden maluch przyłożył przy nich głowę do poduszki.

Po wysłuchaniu piosenek dla łasuchów („Słodka kołysanka”), urwisów („Kołysanka dla Janka”) i tych, którzy się czasem boją dziwnych, wieczornych dźwięków („W starym dworze”), mali eksperci zgodnie stwierdzili: dodajemy płytę do kolekcji najpiękniejszych kołysanek na świecie!

„Kołysanki” to także element współpracy charytatywnej, którą Agencja Artystyczna All Muses podjęła z Fundacją Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Część dochodu z płyty zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla najmłodszych pacjentów tego szpitala.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie: www.kolysanki.eu.

Płyty dostępne są w sprzedaży internetowej: www.sklepallmuses.com. Wkrótce pojawią się także w sklepach dziecięcych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama