Nowy numer 49/2020 Archiwum

Siła chóralnych pieśni

Rozpoczął się Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Cracovia Cantans”. W tegorocznej edycji festiwalu bierze udział 33 zespołów z Europy i Izraela.

Impreza odbywa się już po raz piąty. Od 12 do 15 czerwca krakowianie będą mogli wysłuchać pieśni w wykonaniu 1200. chórzystów.

- Organizujemy największy międzynarodowy festiwal chóralny w Polsce. Rozmaitość kategorii chórów oraz zróżnicowanie ich repertuarów, daje niepowtarzalną okazję wysłuchania w ciągu kilku dni zespołów i utworów, zetknięcie z którymi wymagałoby w innej sytuacji konieczność kosztownego podróżowania po świecie - powiedział Maciej Przerwa, dyrektor organizacyjny festiwalu.

W tym roku wystąpią chóry z Czech, Danii, Estonii, Izraela, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Serbii, Słowenii, Szwecji, Ukrainy i Włoch.

Festiwal jest dwuczęściowy. Odbywają się tu zarówno przesłuchania konkursowe oceniane przez międzynarodowe jury pod kierunkiem znanego kompozytora Romualda Twardowskiego, jak i koncerty w kościołach krakowskich.

Pierwszy koncert rozpocznie się we czwartek 12 czerwca o godz. 19. w kościele św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej 7. Zaśpiewają chóry z Danii, Niemiec i Szwecji.

W piątek 13 czerwca odbędą się przesłuchania konkursowe w kościele św. Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52 a, godz. 12) oraz w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Nowej Hucie (Os. Centrum E, godz. 15), a także koncerty w kościołach: św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7, godz. 19), Mariackim (Rynek Główny, godz. 19.15), Świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a, 21.15).

Sobota 14 czerwca  będzie zarówno dniem przesłuchań konkursowych w Szkole im. Mieczysława Karłowicza (godz. 10 i 14) jak i koncertów w kościołach: św. Katarzyny (godz. 19), Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (ul. Misjonarska 37, godz. 19.15), Świętych Piotra i Pawła (godz. 21.15)

Festiwal zakończy się w niedzielę 15 czerwca koncertami w kościołach: św. Katarzyny (godz. 12.15), Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (godz. 13.30), Pijarów (ul. Pijarska 2, godz. 19.45) oraz w synagodze Tempel (ul. Miodowa 24, godz. 19).

Zwycięzcy przesłuchań konkursowych w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki „Złotej Polihymni”).

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest bezpłatny. Szczegółowy program przesłuchań i koncertów festiwalowych jest dostępny pod adresem: http://www.krakowchoirfestival.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama