Nowy numer 3/2021 Archiwum

W duchu ks. Bosko

Salezjanie zapraszają na obozy nad morzem, w górach oraz bezpłatne półkolonie w Krakowie. Są jeszcze wolne miejsca.

Salezjańskie Lato to podejmowana już po raz 16. inicjatywa, która corocznie angażuje ok. 100 wolontariuszy i ponad 600 uczestników.

– Dla dzieci i młodzieży, również z rodzin z problemami, dla których nasze wakacje są jedyną szansą na wyjazd poza miasto, oferujemy atrakcyjne cenowo i programowo turnusy nad morzem, na Mazurach i w górach – mówi Maria Rudawska z Salezjańskiego Ruchu Troski o Młodzież (Saltrom).

Wśród propozycji znalazły się m.in. wypoczynek na plażach w Krynicy Morskiej, rejsy mazurskie szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, obóz rekreacyjny w Wierchomli, a także obozy sportowe i piłkarskie. Dodatkowo Saltrom organizuje także akcję "Lato w mieście", czyli bezpłatne półkolonie dla dzieci pozostających w Krakowie w czasie wakacji.

– Cała akcja odbywa się pod opieką księży salezjanów, pracowników Saltromu oraz wolontariuszy, którzy w duchu ks. Jana Bosko i zgodnie z jego systemem wychowawczym starają się zapewnić uczestnikom Salezjańskiego Lata wypoczynek bezpieczny, ciekawy i aktywny, tak, by były to dla nich dwa miesiące beztroski, słońca i dobrej zabawy – tłumaczy M. Rudawska.

Listę turnusów (wraz z aktualnymi informacjami o wolnych miejscach) można uzyskać pod adresem: www.saltrom.krakow.pl  oraz pod numerem telefonu: (12) 269 30 00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama