Nowy numer 47/2020 Archiwum

Gorące lato na torach

Szereg remontów spowoduje w najbliższych tygodniach duże zmiany w krakowskiej komunikacji miejskiej.

Najwcześniej, bo już 14 czerwca, rozpocznie się awaryjna wymiana płyt w torowisku tramwajowym na ulicy Dunajewskiego. Ma ona potrwać do 16 czerwca. Wtedy ruszą dwa inne duże remonty torowisk.

Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, w poniedziałek rozpocznie się wymiana torowiska na skrzyżowaniu ulic św. Gertrudy i Dominikańskiej. Z ruchu tramwajowego wyłączone zostaną ulice Franciszkańska, Dominikańska, św. Gertrudy i Stradomska.

Równocześnie rozpocznie się także kolejny etap prac przy przebudowie ulicy Mogilskiej i al. Jana Pawła II. Z ruchu tramwajowego wyłączona zostanie ulica Bieńczycka (od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego do Ronda Czyżyńskiego).

Ponieważ wśród zamkniętych na czas remontu odcinków znajdą się fragmenty tras w ścisłym centrum Krakowa, spowoduje to duże zmiany w działaniu komunikacji miejskiej. Zawieszone zostaną linie tramwajowe 6, 13, 19 i 70, a zlikwidowane linie 74 (tramwaj) i 728 (autobus). Wiele innych linii zmieni swoje trasy – ich szczegółowy wykaz, wraz z informacjami o ważności biletów okresowych wykupionych na poszczególne trasy, można znaleźć TUTAJ.

17 czerwca w drugi etap wejdą również prace na ul. Wielickiej. Wprowadzone zostanie lewostronne zwężenie jezdni, do dyspozycji kierowców będzie jeden pas ruchu. Prowadzony tam nakładkowy remont nawierzchni ma się zakończyć pod koniec miesiąca.

Z kolei w połowie lipca ma wystartować remont torowiska na ul. Na Zjeździe. Nieczynne będą tory na ul. Starowiślnej, aż do ul. Dietla. Również w lipcu planowane jest podłączanie nowego torowiska Lipska-Wielicka do istniejącego ciągu na ul. Lipskiej. Na ten czas tramwaje albo będą jeździły wahadłowo po jednym torze, albo zostaną zastąpione przez autobusy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama