GN 47/2020 Archiwum

Czas chwały

"Solne uwielbienie", "Chcę widzieć Twoją twarz" i "His Name" – to tytuły trzech koncertów uwielbieniowych, które w Boże Ciało odbędą się w Wieliczce, Krakowie-Piaskach Nowych i Nowej Hucie (na Bulwarowej).

– Każdy ma jakiś powód (albo raczej: wiele powodów), by Bogu dziękować i Go uwielbiać. Spotkajmy się więc na wielkim „Solnym uwielbieniu” – zapraszają organizatorzy niezwykłego koncertu, który 19 czerwca o godz. 19 odbędzie się w Solnym Mieście, czyli w Wieliczce, a konkretnie na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej (ul. Narutowicza). Koncert, będący wydarzeniem towarzyszącym przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie, będzie okazją do zatrzymania się nad tym, co jest ważne w życiu każdego człowieka i podziękowania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary.

Podczas wieczoru uwielbienia zabrzmią zarówno hity muzyki chrześcijańskiej, jak i tradycyjne pieśni kościelne w nietypowych aranżacjach. Będą pop, gospel, worship, praise i odrobina ciężkiego grania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpią chór „Solnego uwielbienia”, zespół PDF, Arkadio, DJ Długi oraz Monika Kuszyńska. Gościem specjalnym będzie Arturo Mari, osobisty fotograf św. Jana Pawła II.

Czas chwały   Największym z koncertów będzie wielickie "Solne uwielbienie" Materiały organizatora Koncert będzie miał też wymiar charytatywny – usypywana będzie „wieża do nieba” z plastikowych nakrętek. Im więcej ich przyniesiemy, tym lepiej! Akcja odbędzie się bowiem na rzecz stowarzyszenia pomagającemu dzieciom nieuleczalnie chorym – „małym bohaterom”, którzy już po raz szósty spotkają się w Wieliczce na tradycyjnym zjeździe podczas długiego czerwcowego weekendu.

Patronat honorowy nad „Solnym uwielbieniem” objęli kard. Stanisław Dziwisz i bp Damian Muskus.

– Każdy koncert uwielbieniowy jest próbą znalezienia nowej formy uwielbienia, poprzez którą można dotrzeć zarówno do osób młodych, jak i do tych starszych. Koncert, który odbędzie się w naszym kościele, nie ma przynieść chwały i splendoru wykonawcom. To wykonawcy, w pełni profesjonalni muzycy pochodzący z Nowego Targu, poprzez swój talent chcą oddać chwałę Chrystusowi i podzielić się swoim świadectwem wiary – przekonuje ks. Ireneusz Okarmus, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych. – Przyjdź, spotkaj się z Nim, powiedz Mu o tym, co dzieje się w twoim życiu, głowie, sercu... Nie bój się. Uwielbienie to coś więcej niż muzyka – zachęcają muzycy. Koncert „Chcę widzieć Twoją twarz”, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 19, będzie wyjątkowy także z jeszcze jednego powodu. Jakiego? To na razie tajemnica...

Ostatni z koncertów uwielbieniowych – „His Name” – odbędzie się w kościele Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15), a zapraszają na niego księża pallotyni, Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna, radio Nowohuckie.pl oraz Krakowska Żegluga Pasażerska. Podczas tego wieczoru chwały, który rozpocznie się o godz. 21, wystąpią ks. Andrzej Daniewicz SAC z Zespołu „La Pallotyna” wraz z Dagmarą i Martyną Melosik oraz Andrzejem Piotrowskim. Koncert będzie transmitowany w radiu Nowohuckie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama