Nowy numer 48/2020 Archiwum

Prowadź nas do Syna

Była wspólna modlitwa, zawierzenie się Matce Boskiej Ludźmierskiej i dziękczynienie za św. Jana Pawła II. Podhalańskie amazonki po raz drugi pielgrzymowały do sanktuarium Gaździny Podhala.

Do Ludźmierza przyjechało ponad 70 pań, które przywitał ks. Zbigniew Palian, ludźmierski penitencjarz. Kazanie wygłosił ks. Jan Gacek z Nowego Targu, opiekun amazonek. Opowiedział historię starożytnego feniksa. Zaznaczył, że człowiek cierpiący też czasem czuje się taki powalony, zmiażdżony, zniszczony, spopielony jak feniks. - Wy, drogie panie, piękniejecie sercem, ubogacając pięknem Boga tę ziemię, po której stąpacie. Módlmy się w tym sanktuarium nadziei przed obliczem uśmiechniętej Pani - mówił ks. Gacek.

Amazonki zawierzyły siebie Gaździnie Podhala. - Matko Boska Ludźmierska, my, amazonki, ufne w Twoją moc, przychodzimy dzisiaj do Ciebie. Przychodzimy, by podziękować Ci za dotychczasową opiekę nad nami i rodzinami naszymi. Przychodzimy ze swoimi smutkami, żebyś zamieniła je w radość. Przychodzimy ze swoimi troskami, żebyś uspokoiła nasze skołatane serca. Przychodzimy ze swoją chorobą, żebyś uleczyła nasze ciała i dusze. Przywiodła nas tutaj bezgraniczna wiara w moc Twojego orędownictwa u Jezusa. Kłaniamy Ci się nisko i upadamy do Twoich stóp, Gaździno Podhala. Wspieraj nas i prowadź ścieżkami do Twojego Syna. Amen - mówiły amazonki.

Spotkanie w Ludźmierzu zakończyło się wspólną modlitwą przy pomniku św. Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym, gdzie amazonki złożyły wiązanki kwiatów, dziękowały także za ks. prałata Tadeusza Juchasa, zmarłego kustosza.

Z Ludźmierza amazonki pojechały do Nowego Targu, gdzie w jednej z restauracji spotkały się przy kawie i ciastku.

Podhalańskie amazonki zapraszają od 1 lipca do punktu konsultacyjnego przy ul. Szaflarskiej 93 w Nowym Targu, gdzie każda kobieta będzie mogła poddać się badaniu piersi. W punkcie będzie także specjalny fantom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama