Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzień pełen ognia Ducha

Już w najbliższą sobotę, 21 czerwca, w Chrzanowie odbędzie się trzecia konferencja ekumeniczna pod hasłem "Strefa Zero".

– Ktoś, kiedyś, gdzieś w "Metanoi", w zaciszu swojego namiotu usłyszał głos Pana, by stanąć na murach w obronie Jeruzalem, by stanąć na wyłomach i wołać do Boga dopóty, dopóki On nie odpowie. I tak to się zaczęło. Nic wielkiego nie dzieje się bez ludzi stających razem w jedności – przekonują ci, którzy wiedzą, czym ta jedność jest, bo od wielu już lat tworzą niezwykłą, ekumeniczną Wspólnotę "Metanoia".

Niezwykłą, bo nie bez powodu jej nazwa zaczerpnięta z języka greckiego nawiązuje do nawrócenia i wewnętrznej przemiany poprzez osobistą relację z Chrystusem jako jedynym Panem i Zbawicielem. Każdy z członków "Metanoi" przeżył takie osobiste spotkanie z Jezusem. – Od 2008 r., dzięki działaniu Boga w naszym życiu, spotykamy się w parafii w Jaworznie-Szczakowej. Zaczęliśmy wielką przygodę i służbę dla Bożego królestwa! Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi, a naszym pragnieniem jest pokazać światu, że Bóg, którego znamy, który jest pełen mocy i miłości, zmienił nasze życie. Że zależy Mu na każdym człowieku, dla którego ma cudowny i pełen pasji plan. Wspólnota jest dla nas nie tyle organizacją czy instytucją, ale relacją z Bogiem i drugim człowiekiem – opowiadają.

– "Duch Święty wieje, kędy chce, szum Jego słyszysz, choć nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża". Natchnął nas, by poszerzyć paliki naszych namiotów, by modlić się o sprawy nie tylko "Metanoi", ale wszystkich ludzi, którzy są lub byli blisko nas, o miasta, w których żyjemy i które chcemy przemieniać w modlitwie i w działaniu łaską i mocą Jezusa Chrystusa – zapewniają sprawcy modlitewnego zamieszania o nazwie "Strefa Zero". Akcję po raz pierwszy zorganizowali dwa lata temu. – Zapragnęliśmy "powołać do życia" wydarzenie, cały jeden dzień, w którym chrześcijanie – bez względu na denominacje – będą w jednym miejscu razem uwielbiać, modlić się, rozmawiać ze sobą, dzielić się tym, jak Bóg działa w ich życiu. Marzenie o dniu pełnym inspiracji i ognia Ducha Świętego stało się rzeczywistością – mówią i zapraszają na trzecią konferencję "Strefa Zero", która tym razem odbędzie się w Chrzanowie.

Dzień pełen ognia Ducha   W ubiegłym konferencja ekumeniczna "Strefa Zero" odbyła się w Sosnowcu Claudia Gorzyńska – Ty i ja zostaliśmy wezwani do budowania Kościoła, duchowej świątyni. Jesteśmy jak żywe kamienie, które Bóg powołał, by tworzyły żyjącą, oddychającą świątynię. Bóg Cię wezwał, abyś był częścią Jego planu zbawienia w twoim domu, kościele, mieście, w całym świecie. Bez względu na wyznanie, zapomnij na ten jeden dzień o tym, co dzieli cię z innymi chrześcijanami, stań się jednym z innymi, którzy staną obok ciebie – mówią i przekonują, że Chrystus pragnie, by Jego Kościół był żywy, oddychający i pełen życia: – On wybrał cię, byś stał się nierozerwalną częścią tej budowli, która ma wzrastać w poznawaniu Boga i w mocy Ducha Świętego ogłaszać światu zbawienie! Bez ciebie ta świątynia nie będzie pełna! Spotkajmy się więc w miłości i jedności, by realizować powołanie, do którego wezwał nas Jezus. Okazją do tego jest „Strefa Zero”.

Prelegentami podczas Strefy będą: o. Andrzej Gutkowski OFMConv, Michał Jeleń, Krzysztof Demczuk oraz dr Anders Gerdmar z Kościoła Livets Ord w Szwecji. Konferencja rozpocznie się o godz. 9 (rejestracja od godz. 8) w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4). Partnerem Strefy jest Stowarzyszenie "Do Źródła".

Szczegółowe informacje na temat konferencji i udziału w niej, a także formularz zgłoszeniowy (koszt uczestnictwa wynosi 25 zł, a 35 zł jeśli rejestracja nastąpi dopiero 21 czerwca) można znaleźć na: www.strefa-zero.com.

Patronat medialny nad "Strefą Zero" objął m.in. "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama